fot. Paris-Roubaix

Sep Vanmarcke okazał się najlepszy na lokalnym wyścigu treningowym w Outrijve. Belg z EF Pro Cycling wygrał po samotnym ataku.

Wyścig rozgrywany był w żałobnej atmosferze. Dzień wcześniej kolarze startujący w Outrijve stanęli na starcie Wortegem-Petegem. Wyścig został przerwany, gdyż przytomność stracił Niels de Vriendt. 20-letniego kolarza nie udało się uratować. Drugi, niedzielny klasyk rozpoczął się od minuty ciszy.

Dystans liczył ponad 113 kilometrów, co dało ponad 2 godziny ścigania. Triumfował Sep Vanmarcke. Kolarz EF Pro Cycling samotnie odjechał i wygrał z przewagą 22 sekund nad grupą pościgową. Vanmarcke przygotowuje się do wznowienia sezonu, które w jego przypadku ma mieć miejsce na Tour de Pologne.

Drugie miejsce zajął Franklin Six (Province du Hainaut), który jest bratankiem Franka Vandenbrouckego. Trzeci był Niels Merckx (Urbano Cycling Team). Nie ma informacji na temat jego ewentualnego pokrewieństwa z „Kanibalem”. Z bardziej znanych kolarzy, 11. miejsce zajął Jens Keukeleire.

Pełne wyniki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments