Foto: OVO Energy Women's Tour

Niestety kolejny z kobiecych wyścigów zniknął z tegorocznego kalendarza. Jednak Women’s Tour w 2021 roku ma być transmitowany w telewizji.

W marcu nowy organizator Women’s Tour poinformował, że wyścig zostanie przełożony ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Pierwotnie impreza z kalendarza Women’s World Tour miała odbyć się od 8 do 13 czerwca 2020 roku.

Niestety, wyścig, który w 2017 roku wygrała Katarzyna Niewiadoma ostatecznie nie odbędzie się w tym sezonie. Ten fakt oznajmił Hugh Roberts z firmy SweetSpot Group:

Po rozmowach ze sponsorami, przedstawicielami brytyjskiego kolarstwa oraz UCI postanowiliśmy, że wyścig powróci dopiero w 2021 roku. Zdajemy sobie sprawę, że teraz Międzynarodowa Unia Kolarska będzie musiała zmienić kalendarz wyścigów, a my nie chcemy być w opozycji do tej sytuacji.

Przedstawiciel organizatora ma nadzieję, że w przyszłym roku Women’s Tour będzie transmitowany w telewizji:

Będziemy mieli więcej czasu na przygotowanie wszystkiego i dopracowanie wszelkich szczegółów. Jestem pewny, że nasz wyścig będzie wielkim świętem w Wielkiej Brytanii. Współpracujemy także z naszymi partnerami, aby przyszłoroczną edycję można było obejrzeć na żywo w telewizji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments