fot. Tour of the Alps

Biorąc pod uwagę napięty kalendarz planowany na powrót po pandemii COVID-19, organizatorzy Tour of the Alps zdecydowali się na odwołanie tegorocznego wyścigu. Zawody zostały przełożone na przyszły rok.

Nastąpiły próby ratowania części kolarskiego kalendarza na sezon 2020. Organizatorzy Tour of the Alps, podobnie jak w przypadku wielu innych wyścigów, zdecydowali się odwołać tegoroczną edycję. Wyścig został przełożony na 2021 rok. Dzisiaj taka informacja została przekazana do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), Włoskiego Związku Kolarskiego oraz organizacji Lega Ciclismo Professionistico.

Wyścig należący do cyklu UCI ProSeries miał pierwotnie odbyć się w terminie od 20 do 24 kwietnia. Organizatorzy z Alto Garda i ich partnerzy potwierdzili, że nie można określić nowej daty zmagań. Nawet w przypadku wznowienia sezonu, kiedy priorytetem będą wielkie toury i monumenty.

Nie jesteśmy w stanie zorganizować wyścigu w tym roku w odpowiednich warunkach. Wybuch pandemii COVID-19 i jego wpływ na świat sportu spowodował, że nie mamy innej możliwości. Chcemy podziękować naszym partnerom za wsparcie w tej sytuacji. Najważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo. Sporty, takie jak kolarstwo mają przed sobą trudne wyzwanie. Chcemy przyjąć sobie za cel już edycję w 2021 roku. Odbędzie się ona jak zwykle w kwietniu

– powiedział organizator Tour of the Alps, Giacomo Santini.

Organizatorzy brali także pod uwagę drugą falę pandemii. Komitet organizacyjny wróci do pracy, przygotowując się już do kolejnej edycji. Organizatorzy liczą na wysoki poziom przyszłorocznego wyścigu i udział wielu grup z World Touru.