fot. Jumbo - Visma

Dyrektor sportowy Jumbo – Visma Merijn Zeeman ma nadzieję na rychłe wznowienie kolarskiego sezonu. Wyobraża on sobie, że w obecnej sytuacji terminy Grand Tourów mogą się pokryć.

Wiemy, że ASO (Amaury Sport Organisation), czyli organizatorzy „Wielkiej Pętli” pracują nad planem „B” dotyczącym odbycia się wyścigu w późniejszym terminie na przełomie lipca i sierpnia. Stawia to pod znakiem zapytania obecną datę hiszpańskiej Vuelty, która planowo ma się rozpocząć 14 sierpnia, natomiast Tour de France według informacji hiszpańskiego EFE ma rozpocząć się 25 lipca i potrwać do 16 sierpnia. Mogłoby to sprawić, że zespoły na poziomie World Tour musiałyby wystawić, wtedy dwa składy do tych wyścigów. Taka możliwość nie jest problemem dla Merijna Zeemana, który opowiedział o tym w wywiadzie dla Radio Sportcafé.

To będą dwa oddzielne składy. Kolarze nie będą już mogli wystartować w tych obydwu wyścigach. Możemy stworzyć oba silne zespoły. Mamy wystarczająco dużo zawodników, więc nie stanowi to dla nas problemu

– stwierdził Holender.

Przypomnijmy, że planowo holenderskiej ekipie w Tour de France miała przewodzić trójka: Primož Roglič, Tom Dumoulin oraz Steven Kruijswijk, która miała rzucić wyzwanie Team INEOS. Być może te założenia będą za pewien czas zmienione. Miejmy nadzieję, że obydwa wspomniane Grand Toury, jak i planowane teraz na październik Giro d’Italia odbędą się swojej niezmienionej formie jeszcze w tym roku.

Poprzedni artykułZakaz trenowania na zewnątrz we Włoszech przedłużony do 3 maja
Następny artykułLefevere: „Boję się, że kolarskie drużyny zbankrutują”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments