Foto: Tirreno - Adriatico

Kilka dni temu informowaliśmy, że w mediach pojawiła się informacja, iż Merijn Zeeman odejdzie z Team Visma | Lease a Bike. Jak się okazuje nie wiedzieli o tym zawodnicy holenderskiej drużyny, w tym Jonas Vingegaard. Duńczyk przyjął taką wiadomość z wyraźnym niezadowoleniem.

Merijn Zeeman zdaniem wielu jest jednym z ojców sukcesu Team Visma | Lease a Bike. Zgadzają się z tym nie tylko eksperci i fani kolarstwa, ale i sami zawodnicy, w tym Jonas Vingegaard. 2-krotny zwycięzca Tour de France nie kryje swojego niezadowolenia z faktu, że w jego zespole mogłoby dojść do zmian, acz jednocześnie rozumie chęć rozwoju Merijna Zeemana.

Oczywiście byłaby to wielka strata, gdyby odszedł. Merijn jest bardzo ważny dla zespołu. Był jego ważną częścią odkąd pamiętam. Myślę, że on, Richard Plugge, Mathieu Heijboer i Grischa Niermann tworzą genialną ekipę. Doprowadzili drużynę do miejsca, w którym jest dzisiaj, więc Merijn jest z pewnością jednym z naszych wspaniałych architektów sukcesu. Póki co nie potwierdzono nam tego w drużynie, znamy tylko doniesienia medialne. Nie możemy zmienić jego decyzji, ale oczywiście mam nadzieję, że pozostanie w zespole

— przyznawał Jonas Vingegaard cytowany przez Het Nieuwsblad.

Merijn Zeeman z Team Visma | Lease a Bike odniósł naprawdę wielkie sukcesy. To nie tylko triumfy Duńczyka w Tour de France, ale i m.in. fakt, że holenderska ekipa została pierwszą w historii, która wygrała wszystkie 3 wielkie toury w jednym sezonie. Można powiedzieć, że coś się kończy, a coś się zaczyna. Otwartym pytaniem pozostaje kwestia kto miałby zostać jego następcą.

Poprzedni artykułParyż-Roubaix 2024: Pełna lista startowa wyścigu
Następny artykułParyż-Roubaix: Oni stali na podium w XXI wieku [quiz]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments