Oficjalnie poznaliśmy nazwiska wszystkich 175 zawodników, którzy to w niedzielę zmierzą się ze 121. edycją Paryż-Roubaix. Na liście startowej Piekła Północy znalazło się m.in. trzech byłych zwycięzców, a także piątka Polaków.
Już jutro po raz 121. w historii odbędzie się Paryż-Roubaix. Na zapowiedź legendarnego monumentu jeszcze przyjdzie pora, ale znamy już nazwiska wszystkich zawodników, których będziemy oglądali na drogach i bezdrożach północno-wschodniej Francji. O kostkę brukową wręczaną na welodromie w Roubaix powalczy 175 kolarzy z 25 zespołów – 18 World Teamów oraz 7 ekip z dzikimi kartami.
W stawce znajdziemy trzech byłych triumfatorów – do obrony tytułu przystąpi Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck), a na starcie zamelduje się także zwycięzca sprzed 2 lat, czyli Dylan van Baarle (Team Visma | Lease a Bike) oraz najlepszy w edycji z 2015 roku John Degenkolb (Team dsm-firmenich PostNL). W sumie aż 21 spośród 175 kolarzy obecnych na starcie znalazło się w swojej karierze w pierwszej „10” tego wyścigu.
W stawce znajdziemy także biało-czerwonych, a konkretnie będzie ich piątka. Z polską flagą przy nazwisku wystąpią Kamil Gradek i Łukasz Wiśniowski (Bahrain-Victorious), Filip Maciejuk (BORA-hansgrohe), Stanisław Aniołkowski (Cofidis) oraz Kamil Małecki (Q36.5 Pro Cycling Team). Z tym ostatnim można w naszym portalu przeczytać rozmowę przeprowadzoną tuż przed rozpoczęciem Piekła Północy dostępną pod tym linkiem.
Lista startowa 121. Paryż-Roubaix:
Alpecin – Deceuninck
- 1 VAN DER POEL Mathieu
- 2 DILLIER Silvan
- 3 KIELICH Timo
- 4 PHILIPSEN Jasper
- 5 PLANCKAERT Edward
- 6 RIESEBEEK Oscar
- 7 VERMEERSCH Gianni
Team Visma | Lease a Bike
- 11 VAN BAARLE Dylan
- 12 AFFINI Edoardo
- 13 HAGENES Per Strand
- 14 LAPORTE Christophe
- 15 VERMOTE Julien
- 16 VAN DIJKE Tim
- 17 VAN DIJKE Mick
Lidl – Trek
- 21 PEDERSEN Mads
- 22 DECLERCQ Tim
- 23 HOOLE Daan
- 24 MILAN Jonathan
- 25 THEUNS Edward
- 26 VACEK Mathias
- 27 VERGAERDE Otto
Groupama – FDJ
- 31 KÜNG Stefan
- 32 ASKEY Lewis
- 33 BYSTRØM Sven Erik
- 34 DAVY Clément
- 35 LIENHARD Fabian
- 36 PITHIE Laurence
- 37 SARREAU Marc
Team dsm-firmenich PostNL
- 41 DEGENKOLB John
- 42 BITTNER Pavel
- 43 EDDY Patrick
- 44 EEKHOFF Nils
- 45 MÄRKL Niklas
- 46 NABERMAN Tim
- 47 VAN UDEN Casper
Team Jayco AlUla
- 51 WALSCHEID Max
- 52 DURBRIDGE Luke
- 53 FOLDAGER Anders
- 54 JANSEN Amund Grøndahl
- 55 O’BRIEN Kelland
- 56 QUICK Blake
- 57 REINDERS Elmar
Intermarché – Wanty
- 61 REX Laurenz
- 62 MIHKELS Madis
- 63 PAGE Hugo
- 64 PETIT Adrien
- 65 PLANCKAERT Baptiste
- 66 TEUNISSEN Mike
- 67 VAN HOECKE Gijs
Uno-X Mobility
- 71 KRISTOFF Alexander
- 72 ABRAHAMSEN Jonas
- 73 FREDHEIM Stian
- 74 GUDMESTAD Tord
- 75 RESELL Erik Nordsæter
- 76 TILLER Rasmus
- 77 WÆRENSKJOLD Søren
UAE Team Emirates
- 81 POLITT Nils
- 82 BJERG Mikkel
- 83 HODEG Álvaro José
- 85 MOLANO Juan Sebastián
- 86 MORGADO António
- 87 VINK Michael
- 88 WELLENS Tim
INEOS Grenadiers
- 91 TURNER Ben
- 92 AUGUST Andrew
- 93 SWIFT Ben
- 94 SWIFT Connor
- 95 PIDCOCK Thomas9h
- 96 TARLING Joshua
- 97 VIVIANI Elia
Bahrain – Victorious
- 101 WRIGHT Fred
- 102 GRADEK Kamil
- 103 MIHOLJEVIĆ Fran
- 104 PASQUALON Andrea
- 105 RAJOVIĆ Dušan
- 106 SCOTT Cameron
- 107 WIŚNIOWSKI Łukasz
Soudal Quick-Step
- 111 LAMPAERT Yves
- 112 ASGREEN Kasper
- 113 MERLIER Tim
- 114 MOSCON Gianni
- 115 PEDERSEN Casper
- 116 VAN LERBERGHE Bert
- 117 VANGHELUWE Warre
Arkéa – B&B Hotels
- 121 MOZZATO Luca
- 122 BIERMANS Jenthe
- 123 DEKKER David
- 124 GRONDIN Donavan
- 125 MCLAY Daniel
- 126 SCOTSON Miles
- 127 SÉNÉCHAL Florian
BORA – hansgrohe
- 131 HALLER Marco
- 132 HERZOG Emil
- 133 LÜHRS Luis-Joe
- 134 MACIEJUK Filip
- 135 MEEUS Jordi
- 136 MULLEN Ryan
- 137 WELSFORD Sam
Decathlon AG2R La Mondiale Team
- 141 NAESEN Oliver
- 142 BOASSON HAGEN Edvald
- 143 DE BONDT Dries
- 144 DE PESTEL Sander
- 145 GAUTHERAT Pierre
- 146 LABROSSE Jordan
- 147 TOUZÉ Damien
EF Education – EasyPost
- 151 BETTIOL Alberto
- 152 BISSEGGER Stefan
- 153 DOULL Owain
- 154 NERURKAR Lukas
- 155 RUTSCH Jonas
- 156 SWEENY Harry
- 157 VAN DER LEE Jardi Christiaan
Cofidis
- 161 RENARD Alexis
- 162 ALLEGAERT Piet
- 163 ANIOŁKOWSKI Stanisław
- 164 DE GENDT Aimé
- 165 FRETIN Milan
- 166 NOPPE Christophe
- 167 ROBEET Ludovic
Movistar Team
- 171 LAZKANO Oier
- 172 CAVAGNA Rémi
- 173 GARCÍA CORTINA Iván
- 174 JACOBS Johan
- 175 NORSGAARD Mathias
- 176 MORO Manlio
- 177 RANGEL Vinicius
TotalEnergies
- 181 TURGIS Anthony
- 182 BONIFACE Lucas
- 183 DUJARDIN Sandy
- 184 GACHIGNARD Thomas
- 185 JEANNIÈRE Emilien
- 186 MANZIN Lorrenzo
- 187 VAN GESTEL Dries
Lotto Dstny
- 191 BEULLENS Cedric
- 192 GRIGNARD Sébastien
- 193 GUARNIERI Jacopo
- 194 PAASSCHENS Mathijs
- 195 SEGAERT Alec
- 196 SLOCK Liam
- 197 VAN MOER Brent
Astana Qazaqstan Team
- 201 BOL Cees
- 202 FEDOROV Yevgeniy
- 203 GIDICH Yevgeniy
- 204 GRUZDEV Dmitriy
- 205 MØRKØV Michael
- 206 SELIG Rüdiger
- 207 SYRITSA Gleb
Israel – Premier Tech
- 211 SHEEHAN Riley
- 212 BOIVIN Guillaume
- 213 HOFSTETTER Hugo
- 214 PICKRELL Riley
- 215 RAISBERG Nadav
- 216 VAN ASBROECK Tom
- 217 ZABEL Rick
Bingoal WB
- 231 VERMOOTE Jelle
- 232 BLOUWE Louis
- 233 DE MEESTER Luca
- 234 DESAL Ceriel
- 235 SALBY Alexander
- 236 VAN DER BEKEN Aaron
- 237 WEEMAES Sasha
Team Flanders – Baloise
- 241 CRAPS Lars
- 242 DEWEIRDT Siebe
- 243 HESTERS Jules
- 244 VANDENSTORME Dylan
- 245 VANDEVELDE Yentl
- 246 VANHOOF Ward
- 247 VERCOUILLIE Victor
Q36.5 Pro Cycling Team
- 221 STEIMLE Jannik
- 222 CHRISTEN Fabio
- 223 LUDVIGSSON Tobias
- 224 MAŁECKI Kamil
- 225 MONK Cyrus
- 226 ROSSKOPF Joey
- 227 TOWNSEND Rory