fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Marco Scarponi apeluje do Vincenzo Spadafory, ministra sportu we Włoszech, o zwiększenie bezpieczeństwa drogowego dla wszystkich osób poruszających się rowerem na Półwyspie Apenińskim.

Przypomnijmy, że za nieco ponad dwa tygodnie, 22 kwietnia minie trzecia rocznica śmierci Michele Scarponiego. Marco Scarponi jest prezesem Fundacji imienia swojego tragicznie zmarłego brata. Michele niecałe trzy lata temu został śmiertelnie potrącony przez furgonetkę na drodze nieopodal swojego rodzinnego domu w Filottrano. Wspomniana Fundacja została założona nieco ponad rok po śmierci popularnego „Scarpy” w celu dbania o bezpieczeństwo na drogach. Dlatego też Marco Scarponi wystosował specjalny apel do ministra Vincenzo Spadafory i prosi w nim o poprawę bezpieczeństwa dla wszystkich osób poruszających się rowerem.

Kolarstwo nie odrodzi się od razu dzięki takiemu wielkiemu wydarzeniu, jak Giro d’Italia. Podobnie sprawa ma się w przypadku ścieżek rowerowych. One nie wystarczą, aby zachęcić ludzi do korzystania ze środka transportu, jakim jest rower. Marzę o tym, aby minister (sportu)  potrafił się zdobyć się na publiczne oświadczenie, w którym powie, że ​​musimy zacząć od dbania o bezpieczeństwo ruchu drogowym. Rower jest jednym ze środków transportu. Musimy sprawić, aby obywatele tak go postrzegali. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy podróżują rowerem po mieście, aby pojechać do pracy lub po prostu się przemieścić, oznacza zapewnienie bezpieczeństwa naszej działalności. To jest nasz priorytet

– stwierdza Włoch.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments