Michał Kapusta / naszosie.pl

Ostatni etap tegorocznej edycji Tour of the Alps rozegrany zostanie w 5. rocznicę śmierci Michele Scarponiego. Organizatorzy wyścigu postanowili uczcić pamięć tragicznie zmarłego włoskiego kolarza, nagradzając najbardziej walecznego zawodnika wyścigu specjalną koszulką.

Zaprojektowana przez ALE Cycling koszulka zawiera mniej i bardziej oczywiste odniesienia do osoby Michele Scarponiego, jak logo fundacji jego imienia czy sylwetkę papugi Frankie, która przez lata była wiernym kompanem Włocha na treningowych trasach.

Będzie ona wręczona na podium w austriackim Lienzu kolarzowi, który wybrany zostanie najwaleczniejszym uczestnikiem 45. edycji Tour of the Alps.

Rozegrany przed pięcioma laty 1. etap Tour of the Alps z Kufstein do Innsbrucka był ostatnim wyścigiem, jaki Scarponi wygrał przed swoją śmiercią 22 kwietnia 2017 roku. Duch niezwykle radosnego i pomocnego Włocha cały czas żyje jednak w zawodowym peletonie, a Frankie znajduje kolejnych kompanów, chętnych współdzielić z nim przygody na szosach.

Foto: Danilo D’Anieri‎#BornToBeShark|Official Fanclub
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments