fot. Lotto Soudal

Jelle Wallays przechodzi rehabilitację po odniesieniu kontuzji ścięgna mięśnia czworogłowego. Kolarz Lotto Soudal powraca do zdrowia, ale wiosną nie wystartuje w żadnym wyścigu.

Belg wciąż leczy kontuzję, której doznał w poprzednim miesiącu. Niestety, dla Wallaysa powtórzy się sytuacja z poprzedniego sezonu. Wówczas po urazie odniesionym na Vuelta a San Juan nie startował przez 4 miesiące.

Rana goi się bardzo powoli. Lekarze powiedzieli mi, że milimetrowe pęknięcie leczy się przez miesiąc. Moje miało cztery milimetry. Pracuję z fizjoterapeutą przez cztery godziny dziennie. Jeżdżę już na rowerze. Na szczęście jest to bezbolesne

– powiedział Wallays dla HLN.

Belgijski kolarz liczy na udany powrót do ścigania. Przed rokiem świetnie zakończył sezon, który rozpoczął od kontuzji. Zawodnik Lotto Soudal wygrał Paris-Tours. Powtórzył swój sukces z 2014 roku. Wcześniej ukończył Vuelta a Espana.

Mam nadzieję, że pod koniec roku nadrobię sezon, tak jak w poprzednim roku. Wygrałem Paris-Tours. Poprzedni sezon był bardzo trudny dla mnie. Teraz wiem lepiej, jaka jest sytuacja i wiem, że wrócę. Jestem silniejszy psychicznie. Jeśli teraz wrócę za wcześnie, to nie stanowi problemu w przypadku tej kontuzji

– dodał Belg.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments