fot. Team Ineos / Getty Images

Brytyjska drużyna rozpocznie kampanię północnych klasyków w bardzo ciekawym składzie. Niestety z powodu przeziębienia w otwierającym weekendzie w Belgii nie wystąpi Holender Dylan Van Baarle.

W składzie brytyjskiego zespołu znalazło się kilku kolarzy, którzy mogą namieszać w końcowej rozgrywce sobotniego wyścigu. Na starcie stanie przede wszystkim dwukrotny zwycięzca tej imprezy w latach 2014-2015 Ian Stannard. Liderami ekipy, także mogą być krnąbrny Włoch Gianni Moscon oraz obecny mistrz Wielkiej Brytanii Ben Swift, który dobrze prezentował się podczas Volta ao Algarve. Groźny powinien być, także Owain Doull, który jak do tej pory jest jedynym kolarzem Team INEOS, który odniósł zwycięstwo w tym sezonie na ostatnim etapie Tour de La Provence.

Pomocą wspomnianym zawodnikom powinni służyć niezastąpiony Luke Rowe, który niedawno przedłużył kontrakt do 2023 roku z ekipą prowadzoną przez Dave’a Brailsforda. Skład uzupełnią dwaj mniej doświadczeni kolarze, czyli Chris Lawless oraz Leonardo Basso, który zastąpił chorego Dylana Van Baarle.

Skład Team INEOS na Omloop Het Nieuwsblad:

Ian Stannard, Ben Swift, Owain Doull, Chris Lawless, Luke Rowe (wszyscy Wielka Brytania), Leonardo Basso oraz Gianni Moscon (obaj Włochy).