fot. CCC Team

Greg Van Avermaet (CCC Team) powiedział w rozmowie z portalem Cyclingnews.com, że bardzo dobrze czuje się przed weekendem inaugurującym sezon klasyków i ma nadzieję walczyć o najwyższe cele. W przeszłości Belg wygrywał wyścig Omloop Het Niewusblad dwa razy. 

To, że forma lidera „Pomarańczowych” jest wysoka było widać w wyścigu Volta ao Algarve, który ukończył na trzynastym miejscu w klasyfikacji generalnej, co jest jego najlepszym wynikiem w wiosennym wyścigu etapowym w ostatnich czterech latach. Imponowała zwłaszcza jego jazda po górach – zarówno na Alto de Fóia, jak i na Alto do Malhão zajął piętnaste miejsce, długo jadąc z najlepszymi góralami w wyścigu.

Nie ulega wątpliwości, że Van Avermaet wie, jak walczyć i wygrywać otwierające wiosenną kampanię wyścigi. W Omloop triumfował dwa razy – w 2016 i 2017 roku. Jeśli zatem tylko podtrzyma wysoką dyspozycję i dopisze mu szczęście, można spodziewać się dobrego wyniku dla polskiego zespołu.

– Wystartuję w obu wyścigach [Omloop i Kuurne-Bruksela-Kuurne], a w Omloop odnosiłem w ostatnich latach dobre wyniki. Jestem przekonany, że w tym roku również zaprezentuję się z dobrej strony. Trasa mi odpowiada i mam nadzieję, że pogoda również będzie w porządku. Myślę, że będę walczył z najlepszymi. Zwycięstwo jest bowiem zupełnie inną rzeczą – musi się na nie złożyć wiele czynników, ale najważniejsze jest to, aby móc w końcówce rozgrywać swoją kartę

– powiedział Van Avermaet.

W pierwszych belgijskich „jednodniówkach” w tym sezonie po raz pierwszy na poważnie siły złączą mistrz olimpijski oraz nowo pozyskany przez CCC Team – Włoch Matteo Trentin, również dobrze czujący się w wyścigach klasycznych. Obaj kolarze dyplomatycznie mówią dziennikarzom, że celem jest zwycięstwo drużyny, bez względu na to, kto je odniesie.

– Myślę, że obaj jesteśmy liderami i będziemy dla siebie pracować. Wszystko zależy od tego, komu bardziej pasuje trasa. Wykonaliśmy wspólnie kilka sprintów i próbowaliśmy to robić najlepiej, jak się da. Myślę, że wzajemnie możemy czerpać od siebie korzyści i miejmy nadzieję, że to zakończy się dla nas wielką wygraną – to jest cel zespołu

– zakończył Greg Van Avermaet.

Przypomnijmy, że poza Van Avermaetem i Trentinem w składzie zespołu CCC w wyścigu Omloop Het Niewusblad wystartują: Jonas Koch, Michael Schär, Gijs Van Hoecke, Nathan Van Hooydonck oraz Guillaume Van Keirsbulck. Nie ma w nim więc żadnego Polaka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments