fot. Israel Cycling Academy

Rory Sutherland złamał nogę podczas zgrupowania drużyny Israel Cycling Academy w Tel Awiwie. Australijczyk wracał do hotelu na hulajnodze elektrycznej i schodząc z niej pechowo uderzył w krawężnik.

Sutherland został przewieziony do szpitala i w środę przeszedł operację górnej części kości udowej. Nie wiadomo jeszcze, ile czasu potrwa jego rekonwalescencja i kiedy będzie mógł wrócić na rower.

– [Rory Sutherland] korzystał z jednej z tych hulajnóg wracając z miasta i pechowo wjechał prosto w krawężnik. Nie znamy jeszcze prognozy co do jego stanu zdrowia, ale właśnie przeszedł operację. Miejmy nadzieję, że dowiemy się więcej w ciągu kilku najbliższych godzin

– poinformował dyrektor sportowy w drużynie Israel Cycling Academy, Kjell Carlström.

W związku z pechowym wypadkiem Rory Sutherland nie weźmie udziału w wieczornej prezentacji drużyny Israel Cycling Academy przed sezonem 2020. Przypomnijmy, że skład ten jest jednym z nowicjuszy w gronie ekip z licencją World Tour i od stycznia będzie funkcjonował pod nową nazwą Israel Start-Up Nation.

37-letni Australijczyk podpisał z izraelskim zespołem roczny kontrakt i jest jednym z siedemnastu nowych twarzy. Poprzednio reprezentował barwy UAE Team Emirates.