fot. Israel Start-Up Nation

Kontynentalna ekipa Israel Cycling Academy będzie kontynuowała swoją działalność w 2021 roku, jednak przekształci się w drużynę U23. Drużyna rozwojowa ścigającego się na najwyższym poziomie Israel Start-Up Nation zaprezentowała dziś 14-osobowy skład na nadchodzący sezon.

W 2021 roku w Israel Cycling Academy bedzie ścigać się czternastu zawodników, w tym sześciu spoza Izraela. Najsilniejszymi kolarzami Taj Jones, który w ubiegłorocznej edycji PETRONAS Tour de Langkawi zwyciężył na jednym z etapów, dziewiąty zawodnik wyścigu ze startu wspólnego juniorów podczas mistrzostw świata w 2019 roku – Jakub Boucek , Mason Hollyman, a także Yuval Ben Moshe, który w ubiegłym roku dobrze prezentował się w polskich wyścigach UCI.

– Pomysł skupienia się na drużynie U23 polega na tym, że pozwoli nam to na wystawienie silnych składów w największych wyścigach U23, jak Liege-Bastogne-Liege U23 i, miejmy nadzieję, Baby Giro. Te wyścigi mają kluczowe znaczenie dla rozwoju kolarzy i musimy walczyć w nich o wyniki, jeśli chcemy wychować kolejne pokolenie worldtourowych zawodników

– mówił w komunikacie prasowym Zak Dempster, dyrektor sportowy ekipy.

Drużyna Israel Cycling Academy bedzie głównie rywalizowała w europejskich wyścigach, jednak sezon rozpocznie najprawdopodobniej w Tour du Rwanda, który zaplanowany jest na marzec.

Skład Israel Cycling Academy: Yuval Ben Moshe, Edo Goldstein, Lahav Davidzon, Omer Lahav, Sanad Abu-fares, Kogut Oded, Yuval Tsahor, Rotem Tene, Riley Pickrell, Robin Plamondon, Mason Hollyman, Alastair McKellar, Taj Jones, Jakub Boucek.

 

Poprzedni artykułYana Seel: „Mam nadzieję, że zatrzymamy Alexandra Vlasova w zespole”
Następny artykułTour de Pologne 2021: Czy Lublin i Przemyśl znajdą się na trasie wyścigu?
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments