Fot. Lang Team

Z każdym dniem coraz bardziej klaruje nam się tegoroczna edycja wyścigu Tour de Pologne. Wiele wskazuje na to, że na trasie 78. edycji znajdą się Lublin oraz Przemyśl.

Kilka dni temu Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang udzielił wywiadu Polskiemu Radiuw którym zdradził szczegóły dotyczące trasy tegorocznego wyścigu „Dookoła Polski”. Tour de Pologne ma odwiedzić oczywiście Górny Śląsk, Małopolskę, a także Podkarpacie i Lubelszczyznę. Bazując na tych informacjach oraz doniesieniach lokalnej prasy możemy przypuszczać, że na trasie 78. edycji Tour de Pologne znajdą się Lublin oraz Przemyśl.

Stolica województwa lubelskiego ostatnio gościła nasz narodowy wyścig w 2009 roku, gdy etap wygrywał włoski sprinter Jacopo Guarnieri – obecny zawodnik zespołu Groupama-FDJ. Jeszcze w grudniu 2020 roku dwoje przedstawicieli Rady Miasta zwróciło się z prośbą do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka z apelem o zorganizowanie startu lub mety jednego z etapów.

Nie ulega wątpliwości, że Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych o charakterze międzynarodowym, która wiąże się z ogromną promocją miast i regionów ją goszczących

– argumentowali swój wspólny apel radni Monika Kwiatkowska i Marcin Nowak.

O wiele bliżej organizacji jednego z etapów 78. edycji Tour de Pologne jest Przemyśl. Ostatni raz województwo podkarpackie kolumna wyścigu „Dookoła Polski” odwiedziła w 2017 roku, gdy jeden z odcinków zakończył się w Rzeszowie. W 2021 roku może być, jednak inaczej. Na początku grudnia ubiegłego roku gościem prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna był sam Czesław Lang. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie było bardzo owocne, co pokazuje poniższa fotografia i daję ogromną nadzieję na to, że do Przemyśla zawita peleton 78. edycji Tour de Pologne.

 

Źródło: dziennikwschodni.pl, przemysl.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments