fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Dość niespodziewana informacja obiegła dziś polski kolarski peleton. Po ośmiu latach w zawodowym peletonie, na zakończenie kariery zdecydował się Grzegorz Stępniak.

Popularny „Stępień” przez lata był jednym z czołowych sprinterów w kraju. W ciągu ośmiu lat kariery widzieliśmy go w barwach ekipy CCC oraz Wibatech – Merx, gdzie także odnosił sukcesy. Największym z nich z pewnością było dwukrotne wygranie klasyfikacji generalnej Tour of Estonia. Oprócz tego przyszło mu m.in. wygrać 2 etapy Wyścigu Hubala, czy generalkę wyścigu dookoła Mazowsza.

Ostatnie 20 lat poświęciłem dla kolarstwa i wielokrotnie zastanawiałem się, czy było warto, czy ta droga była odpowiednią. Wówczas jednak patrzę na zdjęcie w koszulce lidera i wiem, że było warto. Obecny sezon był dla mnie ostatnim w roli czynnego kolarza. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, z którymi współpracowałem

– napisał Stępniak na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Na ten moment nie wiadomo, czy 30-letni ex-zawodnik pozostanie przy kolarstwie. Na wszelkie informacje będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Poprzedni artykułBjorg Lambrecht upamiętniony przez organizatorów Tour des Fjords
Następny artykułRafał Majka: „Życie zaczyna się po trzydziestce”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments