Choć od śmierci Bjorga Lambrechta minęło już kilka miesięcy, kolarski świat nie chce o nim zapomnieć. Świadczy o tym fakt, iż Belg został upamiętniony przez organizatorów Tour des Fjords.

Tragiczna śmierć młodziutkiego Belga po wypadku na trasie Tour de Pologne wstrząsnęła kolarskim światem, o czym wszyscy doskonale pamiętamy. Jak to już jednak bywa, z biegiem czasu rany zaczęły się goić, a środowisko przestało aż tak często wspominać byłego kolarza Lotto Soudal. Nieco “odświeżyć” pamięć o zawodniku postanowili organizatorzy Tour des Fjords.

Świadczy o tym fakt, iż Norwegowie postanowili upamiętnić Belga na alei gwiazd w miejscowości Egersund, gdzie Lambrecht okazał się najlepszy na trzecim etapie Tour des Fjords. Organizatorzy imprezy o wszystkim poinformowali za pośrednictwem twittera, gdzie opublikowali także zdjęcie tabliczki upamiętniającej kolarza.

Przypomnijmy, że Belg zmarł w szpitalu w Rybniku po niefortunnej kraksie na trzecim etapie tegorocznego Tour de Pologne, kiedy to uderzył w betonowy przepust przecinający rów.