Kolarskie środowisko znalazło kolejny sposób na upamiętnienie Bjorga Lambrechta. Jak podaje Wielerfliets, pod koniec sierpnia ma się odbyć wyścig upamiętniający młodego Belga.

Lambrecht to młodzieżowy wicemistrz świata z 2018 roku i czwarty kolarz ostatniej Strzały Walońskiej, którego śmierć na trasie Tour de Pologne wstrząsnęła całym kolarskim światem. Upamiętnić go postanowili między innymi organizatorzy naszego największego wyścigu. Od przyszłego sezonu zawodnicy u23, którzy staną na jego starcie będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

Jednak nie tylko oni zamierzają podtrzymać pamięć o tragicznie zmarłym Belgu. Lambrechts – fanklub byłego kolarza Lotto Soudal zamierza zorganizować dwudniowy wyścig ku jego pamięci, który miałby się odbyć już w dniach 29-30 sierpnia. Startowaliby w nim kolarze do lat 23.

Wielkim marzeniem Bjorga było to, by kiedyś zorganizować wyścig dla młodych zawodników, sygnowany jego nazwiskiem

– mówił belgijskim dziennikarzom Erne De Blaere z zarządu Lambrechts.

Pierwszy etap miałby się odbyć w Ursel, a drugi w położonym pięć kilometrów dalej Knesselare – rodzinnym mieście młodego kolarza. Na razie wiele wskazuje na to, że projekt ma dużą szansę na realizację.

W tym momencie wszystko idzie zgodnie z planem. Gmina Aalter i związek kolarski są chętne do współpracy. Oczywiście wszyscy musimy mieć z tyłu głowy koronawirusa. Trzeba będzie zachować wszystkie środki bezpieczeństwa, ale jestem dobrej myśli

– zakończył De Blaere.

Trzymamy kciuki za to, by projekt zakończył się powodzeniem.

Poprzedni artykułLot kolumbijskich kolarzy do Europy został oficjalnie potwierdzony
Następny artykułJean-Christophe Péraud nie przewodzi już walce z dopingiem mechanicznym
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments