fot. wibatech.eu

Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour.

Pierwszy etap rywalizacji rozpoczynał się i kończył w Warcie. Zawodnicy rywalizowali na trasie wokół zbiornika zaporowego Jeziorsko, w płaskim terenie. Na trasie zlokalizowane były trzy lotne premie: w Goszczanowie, Pęczniewie i Warcie. Łącznie do pokonania kolarze mieli 150 kilometrów.

źr. ktk.kalisz.pl

Premierowy odcinek zakończył się sprinterskim finiszem. W nim najlepszy okazał się Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx Wrocław).

150 lat Społem! Wystawa

Warta. SZLAKIEM BURSZTYNOWYM HELLENA TOUR 2019 – I etap

Opublikowany przez Ktk Kalisz Piątek, 12 kwietnia 2019

Przed etapem po cichu liczyłem na to, że do mety dojedzie peleton. Z racji, że jesteśmy na tym wyścigu w dość okrojonym składzie, powiedziałem chłopakom, żebyśmy czekali na finisz i nie brali ciężaru wyścigu na swoje barki

– mówił po etapie Stępniak, cytowany przez facebookowy profil swojej ekipy.

W sobotę zawodnicy najpierw rywalizować będą w liczącej 14 kilometrów jeździe indywidualnej na czas, a następnie czeka ich 118-kilometrowy odcinek z Kalisza do Stawiszyna.

Pełne wyniki znajdują się tutaj.

Poprzedni artykułItzulia Basque Country 2019: Buchmann najlepszy na Arrate
Następny artykułEmanuel Buchmann: „To niesamowite wygrać królewski etap”
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments