Foto: ALEXIS DANCERELLE - DIRECTVELO

Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) wygrał drugi z sobotnich półetapów wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala. Drugie miejsce zajął jego kolega z ekipy, Grzegorz Stępniak, zaś trzecie – Sylwester Janiszewski (Voster ATS).

120-kilometrowy odcinek z Morawicy do Kazimierzy Wielkiej odbywał się zaledwie kilka godzin po krótkiej czasówce w Busku-Zdroju, która padła łupem Szymona Tracza (CCC Development Team). W mieście położonym w południowej części województwa świętokrzyskiego najlepszy okazał się Maciej Paterski. “Patera” bardzo pewnie wygrał sprint, wyprzedzając Stępniaka i Janiszewskiego.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Stępniak, który prowadzenia bronić będzie na ostatnim, niedzielnym etapie z Radoszyc do Końskich. Ten liczyć będzie 150 kilometrów.

Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) zwycięzcą popołudniowe etapu z Morawicy do Kazimierzy Wielkiej 👏🏻👏🏻 Drugi na mecie był lider klasyfikacji generalnej Go On Grzegorz Stępniak (Wibatech), a trzeci Sylwester Janiszewski (Voster ATS) 👏🏻👏🏻

Opublikowany przez Wyścig mjr. Hubala – Sante Tour Sobota, 1 czerwca 2019

Pełne wyniki etapu 2b znajdują się tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments