fot. Mitchelton-Scott

Przed nami wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn. Zawody te zakończą mistrzostwa Europy, które odbywają się w Alkmaar. Będzie to czwarty w historii wyścig o tytuł mistrza Europy elity.

Na miejskich rundach w Alkmaar należy spodziewać się finiszu z peletonu. Wyścigi w innych kategoriach pokazały, że można skutecznie odjechać od głównej grupy. Większość reprezentacji jednak ma w swoim składzie sprintera.

Polacy powinni postawić na Szymona Sajnoka. Kolarz CCC Team zajął 2. miejsce na przedostatnim etapie Tour de Wallonie. Dzień później leżał w kraksie i nie wystartował w Tour de Pologne. Na mistrzostwa Europy Sajnok powinien być już gotowy. W składzie znaleźli się także inni kolarze CCC Team – Kamil Gradek i Paweł Bernas, zawodnicy CCC Development Team – Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Michał Paluta i Patryk Stosz oraz Grzegorz Stępniak z Wibatech Merx7.

Tytułu bronić będzie Matteo Trentin. Jeśli Włoch ponownie wygra, to w przyszłym sezonie będzie jeździć w koszulce mistrza Europy dla CCC Team. Jednak liderem włoskiego zespołu wydaje się być Elia Viviani. Wśród faworytów jest także inny zwycięzca etapowy z Tour de France, Dylan Groenewegen. Dwa lata temu na mistrzostwach Europy triumfował Alexander Kristoff. Teraz Norweg także powinien liczyć się w walce o medale.

Wśród kandydatów do złota są także m.in. Arnaud Demare, Jasper Philipsen, Christopher Lawless, Magnus Cort Nielsen oraz dwukrotni zwycięzcy etapów na Tour de Pologne – Pascal Ackermann i Luka Mezgec.

Lista startowa

Poprzedni artykułTour de Pologne 2019: Bjorg Lambrecht – pamiętamy… A dopiero później sport
Następny artykułJai Hindley po zakończeniu Tour de Pologne
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments