fot. EF Education First

Hugh Carthy zostaje w EF Education First. Brytyjczyk przedłużył umowę z zespołem do 2021 roku.

25-latek jest zawodnikiem zespołu w różowych koszulkach od trzech lat, a więc od początku swojej przygody z World Tourem. Jednak to właśnie ten sezon jest dla niego przełomowy. Podczas gdy wcześniej potrafił osiągać sukcesy jedynie w wyścigach rozgrywanych w USA, teraz był w stanie zrobić to również w Europie.

W tym sezonie najpierw był o krok od pierwszej dziesiątki Wyścigu Dookoła Kraju Basków, później zajmował kilka świetnych miejsc na etapach Giro d’Italia, które ostatecznie skończył na 11. miejscu, by pod koniec czerwca wygrać etap Tour de Suisse. Druga część roku była nieco gorsza, na co wpływ miała kraksa w której wziął udział podczas Vuelta a Espana, ale mimo wszystko ze swoich występów w tym roku może być zadowolony.

Cieszę się, że ten rok ułożył się w taki sposób. Chyba najprzyjemniejszym momentem był ten, gdy wygrałem etap Tour de Suisse – to było moje pierwsze zwycięstwo w World Tourze. Ale było też wiele innych wspaniałych chwil. Świetnie wspominam zwłaszcza te wyścigi, w których przewodziłem ekipie – to naprawdę bardzo miłe uczucie. Jesteśmy młodym, wciąż rozwijającym się zespołem, a ja czuję, że robię postęp wraz z nim, dlatego bardzo cieszy mnie kontynuacja naszej współpracy.

-mówił Carthy oficjalnej stronie swojego zespołu.

Teraz zawodnik Education First nie musi już bać się o swoją przyszłość, więc może skupić się na odpoczynku i planowaniu kolejnego sezonu. Być może będzie jeszcze lepszy niż ten, który niedawno zakończył.