Fot. © RCS MEDIAGROUP S.P.A.

Trzech naszych rodaków stanie na starcie ostatniego monumentu w tym sezonie – Il Lombardia. 

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Thibout Pinot, z numerem jeden na plechach pojedzie Pierre Latour (AG2R La Mondiale). Do rywalizacji przystąpi trzech Polaków: Rafał Majka (numer 55, BORA-hansgrohe), Łukasz Owsian (numer 63, CCC Team) oraz Tomasz Marczyński (numer 134, Lotto – Soudal).

Transmisja telewizyjna na kanale Eurosport 1 w sobotę od 14:20 do 17:20.

Prezentacja wyścigu > TUTAJ

Oficjalna lista startowa Il Lombardia 2019:

ALM AG2R LA MONDIALE FRA
1 10008681278 LATOUR Pierre FRA
2 10003078722 CHEREL Mikael FRA
3 10007723103 DOMONT Axel FRA
4 10003261709 FRANK Mathias SUI
5 10003272015 GASTAUER Ben LUX
6 10009419791 HANNINEN Jaakko FIN
7 10006003270 WARBASSE Lawrence USA
D.S. JURDIE Julien
ANS ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC ITA
11 10008912563 MASNADA Fausto ITA
12 10008672891 FRAPPORTI Mattia ITA
13 10010984020 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo COL
14 10010183263 RIVERA SERRANO Kevin CRC
15 10010985636 MUÑOZ GIRALDO Daniel COL
16 10007822729 RUMAC Josip CRO
17 10009392412 VENDRAME Andrea ITA
D.S. ELLENA Giovanni
AST ASTANA PRO TEAM KAZ
21 10003401246 FUGLSANG Jakob DEN
22 10008661777 BALLERINI Davide ITA
23 10003092765 CATALDO Dario ITA
24 10006000240 HOULE Hugo CAN
25 10042236612 IZAGIRRE INSAUSTI Ion ESP
26 10003357901 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka ESP
27 10008700880 VILLELLA Davide ITA
D.S. ZANINI Stefano
TBM BAHRAIN – MERIDA BRN
31 10002837838 NIBALI Vincenzo ITA
32 10004564337 CARUSO Damiano ITA
33 10009700889 GAROSIO Andrea ITA
34 10009392210 NIBALI Antonio ITA
35 10009372406 NOVAK Domen SLO
36 10006838480 PERNSTEINER Hermann AUT
37 10007524756 TEUNS Dylan BEL
D.S. VOLPI Alberto
BRD BARDIANI CSF ITA
41 10006467860 BARBIN Enrico ITA
42 10009391503 CARBONI Giovanni ITA
43 10010185788 COVILI Luca ITA
44 10008688453 ORSINI Umberto ITA
45 10011133863 ROMANO Francesco ITA
46 10009393523 ROTA Lorenzo ITA
47 10014429843 SAVINI Daniel ITA
D.S. REVERBERI Roberto
BOH BORA – HANSGROHE GER
51 10007518591 FORMOLO Davide ITA
52 10004694073 BENEDETTI Cesare ITA
53 10007988235 BUCHMANN Emanuel GER
54 10007167775 KONRAD Patrick AUT
55 10005380450 MAJKA Rafał POL
56 10007631557 MÜHLBERGER Gregor AUT
57 10008693810 SCHACHMANN Maximilian GER
D.S. ZEMKE Jens
CPT CCC TEAM POL
61 10007452816 DE LA PARTE Victor ESP
62 10003204418 GESCHKE Simon GER
63 10005853629 OWSIAN Łukasz POL
64 10003025875 PAUWELS Serge BEL
65 10006002967 ROSSKOPF Joseph USA
66 10002420132 TEN DAM Laurens NED
67 10004640725 ZOIDL Riccardo AUT
D.S. BALDATO Fabio
COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA
71 10006144831 EDET Nicolas FRA
72 10007240325 BERHANE Natnael ERI
73 10006828174 HANSEN Jesper DEN
74 10004857458 HERRADA Jose ESP
75 10004544937 MATE MARDONES Luis Angel ESP
76 10006879203 PEREZ Anthony FRA
77 10004444402 ROSSETTO Stéphane FRA
D.S. DAMIANI Roberto
DQT DECEUNINCK – QUICK-STEP BEL
81 10002416694 GILBERT Philippe BEL
82 10003072557 CAPECCHI Eros ITA
83 10009971378 CAVAGNA Rémi FRA
84 10006679543 JUNGELS Bob LUX
85 10009966530 KNOX James GBR
86 10008685726 MAS NICOLAU Enric ESP
87 10007522534 VAKOC Petr CZE
D.S. BRAMATI Davide
EF1 EF EDUCATION FIRST USA
91 10051858507 CARTHY Hugh John GBR
92 10008862346 BENNETT Sean USA
93 10003032949 CLARKE Simon AUS
94 10010985535 HIGUITA GARCIA Sergio Andres COL
95 10005391261 VANMARCKE Sep BEL
96 10003205630 KANGERT Tanel EST
97 10008648037 WOODS Michael CAN
D.S. GUIDI Fabrizio
GAZ GAZPROM – RUSVELO RUS
101 10009728070 VLASOV Aleksandr RUS
102 10009986334 CHERKASOV Nikolai RUS
103 10008687847 NYCH Artem RUS
104 10010201350 RIKUNOV Petr RUS
105 10003270904 ROVNY Ivan RUS
106 10007727042 RYBALKIN Aleksei RUS
107 10006795337 SHALUNOV Evgeny RUS
D.S. DEVOTI Michele
GFC GROUPAMA – FDJ FRA
111 10011235109 GAUDU David FRA
112 10002261700 BONNET William FRA
113 10009163753 MADOUAS Valentin FRA
114 10007753415 MOLARD Rudy FRA
115 10002695267 MORABITO Steve SUI
116 10008672790 FRANKINY Kilian SUI
117 10003223919 ROUX Anthony FRA
D.S. MAUDUIT Philippe
ICA ISRAEL CYCLING ACADEMY ISR
121 10005965884 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiad COL
122 10022516007 ANDEMESKEL Awet ERI
123 10009027852 MINALI Riccardo ITA
124 10005776433 EARLE Nathan AUS
125 10013832079 GOLDSTEIN Omer ISR
126 10001457610 PLAZA Ruben ESP
127 10006467961 SBARAGLI Kristian ITA
D.S. MARIE Lionel
LTS LOTTO SOUDAL BEL
131 10006453110 WELLENS Tim BEL
132 10005708533 ARMEE Sander BEL
133 10007750280 BENOOT Tiesj BEL
134 10003245339 MARCZYŃSKI Tomasz POL
135 10008081595 MERTZ Remy BEL
136 10002858248 VANENDERT Jelle BEL
137 10088502578 HAGEN Carl Fredrik NOR
D.S. LEYSEN Bart
MTS MITCHELTON – SCOTT AUS
141 10007587303 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban COL
142 10007807672 GRMAY Tsgabu Gebremaryam ETH
143 10007834247 HAIG Jack AUS
144 10006720161 HOWSON Damien AUS
145 10005413085 NIEVE ITURRALDE Mikel ESP
146 10004774202 TRENTIN Matteo ITA
147 10007059055 YATES Adam GBR
D.S. WHITE Matthew
MOV MOVISTAR TEAM ESP
151 10001457509 VALVERDE Alejandro ESP
152 10006916282 BETANCUR Carlos COL
153 10014715486 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESP
154 10006587694 FERNANDEZ Ruben ESP
155 10006836763 LANDA MEANA Mikel ESP
156 10006655901 SÜTTERLIN Jasha GER
157 10007512026 VERONA QUINTANILLA Carlos ESP
D.S. GARCIA Jose Vicente
NSK NERI SOTTOLI SELLE ITALIA KTM ITA
161 10003105600 VISCONTI Giovanni ITA
162 10006569611 BONGIORNO Francesco Manuel ITA
163 10011235008 FORTUNATO Lorenzo ITA
164 10011972309 MARENGO Umberto ITA
165 10008653087 SCHÖNBERGER Sebastian AUT
166 10008018850 VELASCO Simone ITA
167 10005658114 ZARDINI Edoardo ITA
D.S. SCINTO Luca
TDD TEAM DIMENSION DATA RSA
171 10003205327 KREUZIGER Roman CZE
172 10009583883 GHEBREIGZABHIER WERKILUL Ama ERI
173 10007524251 MEINTJES Louis RSA
174 10007170001 SLAGTER Tom-Jelte NED
175 10006883243 VALGREN ANDERSEN Michael DEN
176 10004508258 VENTER Jaco RSA
177 10002909980 WYSS Danilo SUI
D.S. FERNANDEZ Bingen
INS TEAM INEOS GBR
181 10009584489 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL
182 10004617180 CASTROVIEJO Jonathan ESP
183 10016277792 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COL
184 10008673501 GEOGHEGAN HART Tao GBR
185 10009575395 MOSCON Gianni ITA
186 10005587887 PUCCIO Salvatore ITA
187 10005894752 ROSA Diego ITA
D.S. TOSATTO Matteo
TJV TEAM JUMBO – VISMA NED
191 10008888921 ROGLIC Primoz SLO
192 10006444521 BENNETT George NZL
193 10008653996 BOUWMAN Koen NED
194 10048456433 GESINK Robert NED
195 10004443994 KRUIJSWIJK Steven NED
196 10008834660 KUSS Sepp USA
197 10008814351 POWLESS Neilson USA
D.S. MAASSEN Frans
TKA TEAM KATUSHA ALPECIN SUI
201 10005501496 ZAKARIN Ilnur RUS
202 10005467447 BATTAGLIN Enrico ITA
203 10010090307 CRAS Steff BEL
204 10009095954 FABBRO Matteo ITA
205 10006919316 GONÇALVES José POR
206 10003223414 KOCHETKOV Pavel RUS
207 10002514506 NAVARRO GARCIA Daniel ESP
D.S. COZZI Claudio
SUN TEAM SUNWEB GER
211 10006473015 KELDERMAN Wilco NED
212 10003038104 BAKELANTS Jan BEL
213 10011087686 HAMILTON Christopher AUS
214 10010982909 HINDLEY Jai AUS
215 10011144068 HIRSCHI Marc SUI
216 10009492139 POWER Rob AUS
217 10010203572 STORER Michael AUS
D.S. VAN DONGEN Arthur
TFS TREK – SEGAFREDO USA
221 10005513119 MOLLEMA Bauke NED
222 10004599602 STETINA Peter USA
223 10005818162 BRAMBILLA Gianluca ITA
224 10009709175 CICCONE Giulio ITA
225 10008670871 EG Niklas DEN
226 10007522332 GOGL Michael AUT
227 10006889206 SKUJINS Toms LAT
D.S. BAFFI Adriano
UAD UAE TEAM EMIRATES UAE
231 10005467952 ULISSI Diego ITA
232 10003259685 COSTA Rui POR
233 10003383159 MARCATO Marco ITA
234 10003224828 MARTIN Daniel IRL
235 10008906301 PETILLI Simone ITA
236 10050785746 POLANC Jan SLO
237 10050087043 SUTHERLAND Rory AUS
D.S. MARZANO Marco
VCB VITAL CONCEPT – B&B HOTELS FRA
241 10003223818 ROLLAND Pierre FRA
242 10009697859 CAM Maxime FRA
243 10006255470 COURTEILLE Arnaud FRA
244 10003225030 GAUTIER Cyril FRA
245 10007624180 MOTTIER Justin FRA
246 10008926206 MÜLLER Patrick SUI
247 10008892961 PACHER Quentin FRA
D.S. ROUS Didier