UCI

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Amerykanie zyskali kolejny, bardzo ciekawy wyścig. Od sezonu 2020 kolarze będą się ścigać w Baltimore podczas szybkiej i interesującej imprezy jednodniowej.

O wstępnych planach dodania do kalendarza wyścigu z kategorią 1.HC mówiło się już w czerwcu. Mało kto wierzył jednak, że w Baltimore, cieszącym się ostatnio „średnią” reputacją zostanie zorganizowany dobrze obsadzony wyścig kolarski. Dziś już jednak wiemy, że impreza została oficjalnie potwierdzona przez UCI i wpisana na listę UCI Pro Series.

Maryland Cycling Classic, bo tak impreza będzie się nazywać, odbędzie się po raz pierwszy 6 września 2020 roku. Tym samym amerykański wyścig będzie swoistym przygotowaniem do późniejszych klasyków w Kanadzie zaliczanych do UCI World Tour. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że tuż obok Waszyngtonu swoich sił spróbuje aż 10 ekip World Tour.

Cieszymy się, że będziemy częścią Maryland Cycling Classic, co umożliwi nam pokazanie kolarskiej społeczności jak wiele może jej zaproponować stan Maryland

– powiedział Larry Hogan, gubernator stanu.

Jeśli chodzi o trasę, do tej pory nie jest jeszcze jasne jak zostanie ona poprowadzona. Zważając na położenie Baltimore, ciężko będzie o duże trudności, choć nie zawsze jest to konieczne, by stworzyć piękny wyścig.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments