fot. Giro d'Italia 2019

Esteban Chaves podpisał dwuletnie przedłużenie kontraktu z drużyną Mitchelton-Scott. Kolumbijczyk zostanie zatem z Australijczykami przynajmniej do końca 2021 roku. 

Chaves dwa razy w karierze stawał na podium wielkich tourów – Giro d’Italia i Vuelta a Espana. W 2016 roku wygrał monument Il Lombardia. Warunki przedłużenia kontraktu uzgodnił już przed tegoroczną edycją Vuelty.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Dobrze czuję się w tej drużynie, odpowiada mi jej organizacja, a wszyscy razem jesteśmy jak rodzina. Cieszę się więc, że zostanę tutaj na dwa kolejne lata

– powiedział Esteban Chaves w oświadczeniu prasowym drużyny Mitchelton-Scott.

W mijającym sezonie 29-latek próbował odbudować formę po niemal w całości zmarnowanym sezonie 2018, kiedy to zmagał się z mononukleozą oraz innymi problemami zdrowotnymi. W maju udało mu się wygrać górski etap Giro d’Italia.

– Jestem zadowolony z 2019 roku, z każdym miesiącem i wyścigiem robiliśmy krok do przodu, a to jest bardzo ważne. Od początku drużyna się mną opiekowała i obdarzyła mnie zaufaniem. Doświadczenie, jakie zdobyłem w tym roku jest niesamowite i pracujemy powoli, bym wrócił do poziomu, który prezentowałem przedtem

– dodał Chaves.

Drużyna Mitchelton-Scott nie sfinalizowała jeszcze swoich planów dotyczących podziału ról podczas wielkich tourów, ale Esteban Chaves najprawdopodobniej ponownie będzie pomocnikiem braci Simona i Adama Yatesów, a także otrzyma szansę na powalczenie na własne konto.