Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Poznaliśmy plany startowe Egana Bernala na ostatnią część obecnego sezonu. Zwycięzca Tour de France wystartuje we włoskich klasykach oraz w mistrzostwach świata.

Po zwycięstwie w Tour de France Egan Bernal wystartował w kilku kryteriach oraz w Clasica San Sebastian. Kolumbijczyk nie ukończył hiszpańskiego klasyku. O kolejnych planach kolarza Team Ineos poinformował portal La Gazetta dello Sport.

Bernal nie pojedzie już w żadnym wyścigu etapowym. Pojawi się za to na starcie kilku klasyków. Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że 22-latek wystartuje w mistrzostwach świata. Musimy poczekać jednak na oficjalne ogłoszenie składu reprezentacji Kolumbii.

Zwycięzca Wielkiej Pętli zakończy swój najlepszy sezon we Włoszech, gdzie powalczy o triumfy w klasykach. Bernal w zawodowej karierze nie wygrał jeszcze wyścigu jednodniowego. W październiku w Italii będzie miał taką szansę. Pojedzie kolejno w: Giro dell’Emilia (5 października), GP Beghelli (6 października), Tre Valli Varesine (8 października), Milano-Torino (9 października) i Il Lombardia (12 października). Oczywiście głównym celem Kolumbijczyka będzie jak najlepszy wynik w monumencie. W dwóch ostatnich startach w Lombardii Bernal był 12. i 13.