fot. ASO / Pauline Ballet

Thibaut Pinot nie powróci do ścigania w 2019 roku po kontuzji odniesionej na Tour de France. Tym samym Francuz nie obroni tytułu w Il Lombardia i nie pojedzie w mistrzostwach świata.

Pinot prezentował się znakomicie na trasie Tour de France. Pomimo strat poniesionych w początkowej fazie wyścigu, jego forma z dnia na dzień rosła. Był wysoko w klasyfikacji generalnej i liczył się w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. Niestety, na 19. etapie musiał się wycofać z powodu kontuzji. Kolarz Groupama-FDJ zsiadł z roweru ze łzami w oczach.

Okazało się, że w tym roku nie zobaczymy już Pinota na trasach wyścigów. Francuz zdecydował się na odpuszczenie ostatniej części sezonu, w tym Il Lombardia i mistrzostw świata.

Przymusowy odpoczynek nie pozwoli mi w 100% przygotować się do ostatniej części sezonu. Na Il Lombardia chciałem ponownie wygrać, rywalizując z najlepszymi. Mój stan zdrowia mi na to nie pozwoli

– przyznał francuski kolarz.

Rok temu Pinot zanotował świetną końcówkę sezonu. Wygrał Il Lombardia i Milano-Torino, był 2. w Tre Valli Varesine i 9. na mistrzostwach świata w Innsbrucku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments