fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Sport

Już od dawna wiadomo, że liderem Francuzów na mistrzostwa świata będzie Julian Alaphilippe. Teraz wiemy też, kto pojawi się u jego boku w Yorkshire.

Zwycięzcę wielu ważnych wiosennych klasyków, 5. zawodnika Tour de France i lidera rankingu wspierać będzie 7 zawodników. Nie będzie wśród nich Romaina Bardeta i Thibauta Pinota, którzy już zakończyli sezon, a poza tym trasa w Yorkshire niezbyt im pasuje.

Skład zacząłem ustalać w momencie, w którym Julian powiedział mi, że doszedł do siebie po wspaniałym starcie w Tour de France. Wtedy ja, on i jego trener usiedliśmy wspólnie i wybraliśmy skład, który naszym zdaniem zmaksymalizuje nasze szanse na zwycięstwo. Musieliśmy wybrać nie najlepszych, a najbardziej oddanych mu zawodników

– mówił Thomas Voeckler, selekcjoner Francuzów.

Z tego powodu w zespole zabraknie wielkich gwiazd – prawdopodobnie obok Alaphilippe’a jego najbardziej znanymi kolarzami będą Tony Gallopin z AG2R, drugi na etapie ostatniego Giro oraz Anthony Roux z FDJ – ubiegłoroczny mistrz Francji, który jest dość szybkim zawodnikiem, więc jego pomoc w końcówce może być bardzo przydatna.

W okolice Leeds wybierają się też Julien Bernard, szybki Christophe Laporte, a także dwaj koledzy Alaphilippe’a z zespołu – Remi Cavagna, który obecnie świetnie prezentuje się na hiszpańskiej Vuelcie oraz Florian Senechal – zwycięzca Le Samyn z początku sezonu i 9. zawodnik niedzielnego klasyku w Bretanii. Zagadką pozostaje jedynie ósmy zawodnik, którego Voeckler ogłosi po klasykach w Kanadzie. Niezależnie od tego kto nim będzie, cel ósemki jest jasny.

Nie chcemy miejsca w dziesiątce, ani zmieszczenia trzech zawodników w dwudziestce. Interesuje nas tylko zwycięstwo Juliana. Chcemy to osiągnąć przez zgodną pracę całego zespołu, który będzie musiał ściśle przestrzegać naszych zaleceń taktycznych. Bardzo zależy nam na triumfie, ale oczywiście nie jest to sprawa życia i śmierci – ani dla nas, ani tym bardziej dla Juliana, który w tym sezonie sporo już wygrał

– deklaruje francuski selekcjoner.

Poprzedni artykułKoniec sezonu dla Thibauta Pinota
Następny artykułBoels Ladies Tour 2019: Etap i koszulka liderki dla Lisy Klein
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments