fot. Deceuninck-Quick Step

Elia Viviani wygrał ostatni etap wyścigu Tour de Slovaquie, zaś jego kolega klubowy Yves Lampaert triumfuje w klasyfikacji generalnej. Na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej wyścig ukończył Kamil Gradek z CCC Team. 

Ostatni etap Wyścigu dookoła Słowacji prowadził pomiędzy miejscowościami Hlohovec a Senica i liczył 142,1 km. Pomimo pięciu oznaczonych podjazdów o ostatni etapowy łup powalczyli sprinterzy.

Ucieczkę dnia stworzyło sześciu zawodników: Marec Canecky (Dukla Banksa Bystrica), Aljaz Jarc (Adria Mobil), Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), Peter Kusztor (Team Novo Nordisk), Franklin Six (Wallonie-Bruxelles) oraz Martin Urianstad (Uno-X Norwegian Development Team).

Nie zdołali sobie jednak wypracować większej przewagi niż dwie minuty, bowiem na czele peletonu pilnowała tego drużyna Deceuninck-Quick Step mająca interes zarówno utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej Yvesa Lampaerta, jak i rozprowadzenia Elii Vivianiego.

Ostatecznie ucieczka została doścignięta przed ostatnią górską premią, a następnie cały peleton zmierzał razem do mety. Tam na finiszu z peletonu najszybszy okazał się Elia Viviani, który pokonał Arnaud Demare’a (Groupama-FDJ) oraz Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates).

Tuż za podium wyścig ukończył Kamil Gradek, zaś na piętnastym miejscu w “generalce” uplasował się Łukasz Owsian. Obaj Polacy znaleźli się w składzie na MŚ w Yorkshire, zatem ich obecna dyspozycja dobrze rokuje przed ściganiem w Wielkiej Brytanii.

Ponadto warto odnotować, że “Pomarańczowi” wygrali klasyfikację drużynową.

Wyniki ostatniego etapu:

1 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 14 20 3:17:36
2 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 5 12 ,,
3 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 3 7 ,,
4 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe 5 ,,
5 PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 4 ,,
6 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 3 ,,
7 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 2 ,,
8 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step 1 ,,
9 VAN HOECKE Gijs CCC Team ,,
10 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team ,,
11 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles ,,
12 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil ,,
13 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence ,,
14 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe ,,
15 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
16 KÜNG Stefan Groupama – FDJ ,,
17 BOHLI Tom UAE-Team Emirates ,,
18 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo ,,
19 GRADEK Kamil CCC Team 0:04
20 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb ,,
21 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team ,,
22 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team ,,
23 KUBIS Lukas Dukla Banska Bystrica ,,
24 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
25 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team ,,
26 SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development Team ,,
27 OWSIAN Łukasz CCC Team ,,
28 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles ,,
29 KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom-RusVelo ,,
30 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
31 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
32 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
33 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
34 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
35 MAAS Edo Development Team Sunweb ,,
36 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb ,,
37 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team ,,
38 PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
39 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team ,,
40 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team ,,
41 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles ,,
42 DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence ,,
43 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team ,,
44 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
45 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates ,,
46 SISR František Elkov – Author Cycling Team ,,
47 NABERMAN Tim Development Team Sunweb ,,
48 ANTUNES Amaro CCC Team ,,
49 RIKUNOV Petr Gazprom-RusVelo ,,
50 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team ,,
51 BEERS Matthew UAE-Team Emirates ,,
52 EL FARES Julien Delko Marseille Provence ,,
53 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles ,,
54 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
55 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
56 GROŠELJ Žiga Adria Mobil ,,
57 OMRZEL Aljaž Adria Mobil ,,
58 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec ,,
59 SAGIV Guy Israel Cycling Academy ,,
60 SALMON Martin Development Team Sunweb ,,
61 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
62 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy ,,
63 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles ,,
64 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles ,,
65 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team ,,
66 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team ,,
67 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence ,,
68 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team ,,
69 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence ,,
70 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo ,,
71 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
72 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles 0:19
73 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team ,,
74 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 0:20
75 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 0:23
76 RENARD Alexis Israel Cycling Academy ,,
77 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 0:26
78 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe ,,
79 BOOM Lars Roompot – Charles ,,
80 GATTO Oscar BORA – hansgrohe 0:29
81 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
82 POLI Umberto Team Novo Nordisk 0:34
83 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step ,,
84 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 0:55
85 BRAND Sam Team Novo Nordisk 1:19
86 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team ,,
87 LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
88 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk ,,
89 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
90 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
91 CARR Simon Delko Marseille Provence ,,
92 WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team ,,
93 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step 1:26
94 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy ,,
95 WEENING Pieter Roompot – Charles 1:40
96 KASKO David Slovakia 2:14
97 ZIMMERMANN Georg CCC Team ,,
98 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step ,,
99 JARC Aljaž Adria Mobil ,,
100 STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
101 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team ,,
102 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
103 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
104 TEN DAM Laurens CCC Team ,,
105 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ 2:29
106 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 3:27
107 ZOIDL Riccardo CCC Team ,,
108 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
109 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
110 MALIK Robert Slovakia ,,
111 LAJCHA Juraj Slovakia ,,
112 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb ,,
113 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk ,,
114 FORRAY Andras Pannon Cycling Team ,,
115 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo ,,
116 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
117 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team ,,
118 MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles ,,
119 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
120 HORVAT Žiga Adria Mobil ,,
121 BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
122 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 4:14
123 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 6:37
124 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica ,,
125 STASH Mamyr Gazprom-RusVelo 7:25
126 BOŽIČ Jon Adria Mobil ,,
127 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica ,,
128 BERES Stanislav Slovakia ,,
129 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team 7:27
130 ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development Team ,,
131 WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb ,,
132 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team ,,
133 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles 8:06
134 JULES Justin Wallonie-Bruxelles ,,
135 COMA Richard Slovakia 8:34
DNF GAUDU David Groupama – FDJ

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 125 100 17:14:21
2 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 85 70 0:01
3 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 70 50 0:03
4 GRADEK Kamil CCC Team 60 36 0:17
5 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 50 28 0:21
6 VAN HOECKE Gijs CCC Team 40 24 0:26
7 BRÄNDLE Matthias Israel Cycling Academy 35 20 0:28
8 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe 30 18 0:34
9 BAŠKA Erik BORA – hansgrohe 25 16 0:40
10 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 20 14 0:41
11 SLEEN Torjus Uno-X Norwegian Development Team 15 12 0:44
12 HEINSCHKE Leon Development Team Sunweb 10 10 0:45
13 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 5 8 0:46
14 SHILOV Sergey Gazprom-RusVelo 5 7 0:54
15 OWSIAN Łukasz CCC Team 5 6 0:55
16 QUAADE Rasmus Riwal Readynez Cycling Team 3 5 1:17
17 PLANET Charles Team Novo Nordisk 3 4 1:19
18 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 3 3 1:24
19 SISR František Elkov – Author Cycling Team 3 2 1:26
20 GROSU Eduard Michael Delko Marseille Provence 3 1 1:35
21 RAJOVIĆ Dušan Adria Mobil 3 1:38
22 GROŠELJ Žiga Adria Mobil 3 ,,
23 BOOM Lars Roompot – Charles 3 1:42
24 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 3 1:44
25 SKAARSETH Anders Uno-X Norwegian Development Team 3 1:47
26 ASSELMAN Jesper Roompot – Charles 1:53
27 HOELGAARD Markus Uno-X Norwegian Development Team 1:54
28 VIVIANI Elia Deceuninck – Quick Step 1:58
29 MONTAGUTI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 2:00
30 JUNGELS Bob Deceuninck – Quick Step 2:03
31 BRØCHNER Nicolai Riwal Readynez Cycling Team 2:23
32 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team 2:34
33 ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Norwegian Development Team 2:35
34 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step ,,
35 LAENGEN Vegard Stake UAE-Team Emirates 2:38
36 SAGAN Juraj BORA – hansgrohe 2:43
37 VAN POPPEL Boy Roompot – Charles 2:56
38 LIEPIŅŠ Emīls Wallonie-Bruxelles 2:57
39 ANTUNES Amaro CCC Team 3:00
40 NABERMAN Tim Development Team Sunweb 3:02
41 SPENGLER Lukas Wallonie-Bruxelles 3:03
42 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 3:08
43 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team 3:11
44 KULIKOV Vladislav Gazprom-RusVelo 3:12
45 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team 3:13
46 KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 3:14
47 ROCHAS Rémy Delko Marseille Provence 3:16
48 KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 3:18
49 MÄRKL Niklas Development Team Sunweb 3:19
50 BEERS Matthew UAE-Team Emirates ,,
51 RIKUNOV Petr Gazprom-RusVelo 3:24
52 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team 3:25
53 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
54 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe 3:26
55 EL FARES Julien Delko Marseille Provence 3:27
56 LAMMERTINK Maurits Roompot – Charles 3:28
57 DE ROSSI Lucas Delko Marseille Provence 3:30
58 KUBIS Lukas Dukla Banska Bystrica ,,
59 PORSEV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
60 TIMMERMANS Justin Roompot – Charles 3:31
61 BARBIER Rudy Israel Cycling Academy 3:32
62 AAEN JØRGENSEN Jonas Riwal Readynez Cycling Team 3:34
63 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
64 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
65 VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec 3:35
66 OMRZEL Aljaž Adria Mobil 3:36
67 RUMAC Josip Androni Giocattoli – Sidermec 3:42
68 RENARD Alexis Israel Cycling Academy 3:47
69 ISTA Kevyn Wallonie-Bruxelles 3:50
70 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 3:52
71 KULIKOVSKIY Alexandr Gazprom-RusVelo 3:54
72 SALMON Martin Development Team Sunweb 3:55
73 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
74 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 3:59
75 DELETTRE Alexandre Delko Marseille Provence 4:13
76 MAGNUSSON Kim Riwal Readynez Cycling Team 4:18
77 KUSZTOR Péter Team Novo Nordisk 4:25
78 GATTO Oscar BORA – hansgrohe 4:28
79 VAKOČ Petr Deceuninck – Quick Step ,,
80 PELUCCHI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec 4:29
81 FRANCZAK Paweł Voster ATS Team ,,
82 WALLIN Rasmus Bøgh Riwal Readynez Cycling Team 4:36
83 KONGSTAD Tobias Riwal Readynez Cycling Team 4:49
84 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
85 WEENING Pieter Roompot – Charles 4:58
86 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ 5:25
87 BRAND Sam Team Novo Nordisk 5:30
88 ZIMMERMANN Georg CCC Team 5:32
89 JARC Aljaž Adria Mobil 5:36
90 KIERNER Florian Team Felbermayr – Simplon Wels 5:45
91 CARR Simon Delko Marseille Provence ,,
92 HORVAT Žiga Adria Mobil 5:50
93 URIANSTAD Martin Uno-X Norwegian Development Team 5:54
94 STEININGER Fabian Team Felbermayr – Simplon Wels 6:16
95 SAGIV Guy Israel Cycling Academy 6:20
96 POLI Umberto Team Novo Nordisk 6:40
97 RÄIM Mihkel Israel Cycling Academy 6:41
98 REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ 6:48
99 SINSCHEK Nils Development Team Sunweb 6:50
100 KAMSTRA Brian Team Novo Nordisk 6:53
101 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team 6:54
102 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 6:59
103 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica 7:15
104 TEN DAM Laurens CCC Team 7:22
105 MAAS Edo Development Team Sunweb 7:41
106 VOROBYEV Anton Gazprom-RusVelo 8:01
107 ROBEET Ludovic Wallonie-Bruxelles 8:03
108 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team 8:08
109 ZOIDL Riccardo CCC Team 8:41
110 MALIK Robert Slovakia 8:42
111 MOLLY Kenny Wallonie-Bruxelles 8:54
112 BUCHMANN Emanuel BORA – hansgrohe 9:02
113 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates 9:07
114 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ 9:22
115 ČANECKÝ Marek Dukla Banska Bystrica 9:45
116 BAJC Andi Team Felbermayr – Simplon Wels 9:50
117 SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 10:20
118 HVIDEBERG Jonas Iversby Uno-X Norwegian Development Team 10:24
119 LOZANO David Team Novo Nordisk 11:16
120 SIX Franklin Wallonie-Bruxelles 11:28
121 JULES Justin Wallonie-Bruxelles 11:35
122 KASKO David Slovakia 13:26
123 HARING Martin Dukla Banska Bystrica 13:36
124 LAJCHA Juraj Slovakia 14:25
125 ANDERSEN Idar Uno-X Norwegian Development Team 15:21
126 FORRAY Andras Pannon Cycling Team 15:51
127 KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step 16:01
128 BERES Stanislav Slovakia 17:56
129 BRKIC Benjamin Team Felbermayr – Simplon Wels 19:07
130 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 19:08
131 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team 20:11
132 BOŽIČ Jon Adria Mobil 21:29
133 STASH Mamyr Gazprom-RusVelo 22:29
134 COMA Richard Slovakia 25:07
135 WACKER Ludvig Anton Development Team Sunweb 25:13