fot. Canyon//SRAM

Katarzyna Niewiadoma będzie jeździć w barwach ekipy Canyon//SRAM co najmniej do końca 2021 roku. W sobotę rano włodarze grupy poinformowali o podpisaniu nowej umowy.

Dotychczasowy kontrakt Polki z niemiecką drużyną wygasał po zakończeniu sezonu 2020. Znakomite wyniki zawodniczki z Ochotnicy Górnej niejako wymogły jednak na jej grupie wcześniejsze niż to ma miejsce zazwyczaj ogłoszenie przedłużenia współpracy.

Czułam, że to moje miejsce i że po prostu powinnam tu być. W tym zespole jestem sobą. To dla mnie bardzo ważne, bo daje satysfakcję i motywację do dalszej pracy

– mówiła Niewiadoma, cytowana przez biuro prasowe swojej grupy. 24-latka, która w tym roku m.in. wygrała Amstel Gold Race i nosiła koszulkę liderki Giro Rosa nie ukrywa, że nadchodzące mistrzostwa świata w Yorkshire są jednym z jej najważniejszych celów.

Chcę dać z siebie wszystko i wygrać. Czuję, że to możliwe, że to „ten” czas

– deklarowała.

Zadowolenia nie krył również menedżer Canyon//SRAM, Ronny Lauke.

Kasia w ciągu dwóch sezonów, które spędziła w naszym zespole wniosła bardzo wiele dobrego i ma na niego spory wpływ. Przy wsparciu ekipy wygrywała wyścigi prezentując odważny styl jazdy, mogąc stać się inspiracją

– mówił.