feltet.dk

Team NTT zakontraktował kolejnych kolarzy. Tym razem umowy z afrykańskim teamem podpisała trójka – Andreas Stokbro, Dylan Sunderland i Benjamin Dyball.

Dwaj pierwsi to stosunkowo młodzi zawodnicy. Andreas Stokbro to 22-latek, którego polscy kibice mogą kojarzyć z Orlen Nations Grand Prix, gdzie wraz ze swoją ekipą zajął 2. miejsce w jeździe drużynowej na czas. Jednak jego największym dotychczas sukcesem jest zwycięstwo w młodzieżowym Wyścigu Dookoła Flandrii.

Poza tym był 4. mistrzostwach Danii i zajmował wysokie miejsca na etapach Tour de Yorkshire. Na obu wyścigach pokonał kilku renomowanych rywali, więc nie powinien mieć problemów z odnalezieniem się w worldtourowej rzeczywistości.

Nieco gorzej prezentuje się lista osiągnięć Dylana Sunderlanda, która do niedawna kończyła się na niezłych wynikach w wyścigach rozgrywanych w Australii i Oceanii (m.in. 5. i 9. miejsce Harald Sun Tour i 6. lokata w mistrzostwach Oceanii), natomiast w czerwcu powiększyła się o 4. miejsce w słabo obsadzonym le Tour du Savoie Mont Blanc, a kilka tygodni później 23-latek dołączył do tego jeszcze 6. miejsce na jednym z etapów Tour of Utah.

Najciekawiej prezentuje się jednak transfer Benjamina Dyballa. 30-letni kolarz pomimo swojego bagażu doświadczeń związanego z jazdą w wielu ekipach, jeszcze nigdy nie ścigał się w World Tourze. Jednak w tym sezonie zaliczył sześć zwycięstw – wszystkie poza Europą, a Team NTT stwierdził, że warto mu dać szansę.

Poprzedni artykułDylan Van Baarle podpisał nowy kontrakt z Team INEOS
Następny artykułLista startowa Coppa Sabatini 2019
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments