fot. NIPPO Vini Fantini

Czas na 67. edycję Coppa Sabatini. Przedstawiamy listę startową włoskiego klasyku.

Na starcie wyścigu dookoła Peccioli stanie jeden Polak. Będzie to Krzysztof Domin z grupy Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis. Tytułu bronić będzie Juan Jose Lobato. Hiszpan z Nippo Vini Fantini Faizane wystartuje z numerem pierwszym.

W wyścigu startują 4 zespoły World Touru. Będą to: Team Ineos z Eganem Bernalem, Astana Pro Team z Alexeyem Lutsenką, Bahrain Merida z Sonnym Colbrellim i UAE Team Emirates z Simone Consonnim. Colbrelli może pochwalić się sukcesami w Coppa Sabatini. Triumfował w 2014 i 2016 roku, a podczas dwóch ostatnich edycji był drugi.

Także dwa triumfy na swoim koncie ma Giovanni Visconti. Włoch z Neri Sottoli Selle Italia dzień wcześniej wygrał Giro della Toscana i chce potwierdzić świetną dyspozycję. Bernal, Visconti oraz Nikolay Cherkasov (Gazprom Rusvelo) i Pierpaolo Ficari (Reprezentacja Włoch) znaleźli się w decydującym ataku na Giro della Toscana.

Wśród faworytów Coppa Sabatini są także: Warren Barguil (Team Arkea Samsic), Davide Formolo, Alberto Bettiol (Reprezentacja Włoch), Guillaume Martin (Wanty Gobert) i Aleksandr Vlasov (Gazprom Rusvelo).

NIPPO – FANTINI – FAIZANE’
1 LOBATO DEL VALLE Juan Jose
2 CIMA Damiano
3 CANOLA Marco
4 BOU COMPANY Joan
5 CIMA Imerio
6 LONARDI Giovanni
7 HATSUYAMA Sho

TEAM INEOS
11 BERNAL GOMEZ Egan Arley
12 BASSO Leonardo
13 CASTROVIEJO Nicolás Jonathan
14 GANNA Filippo
15 NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel
16 ROSA Diego
17 SOSA CUERVO Ivan Ramiro

ASTANA
21 LUTSENKO Alexey
22 FOMINYKH Daniil
23 GRUZDEV Dmitriy
24 KUDUS Merhawi
25 NATAROV Yuriy
26 STALNOV Nikita
27 PRONSKIY Vadim

BAHRAIN-MERIDA
31 BAUHAUS Phil
32 COLBRELLI Sonny
33 FENG Chun Kai
34 GAROSIO Andrea
35 NIBALI Antonio
36 SIEBERG Marcel

UAE TEAM EMIRATES
41 CONSONNI Simone
42 FERRARI Roberto
43 MORI Manuele
44 PETILLI Simone
46 DALLA VALLE Nicolas

WŁOCHY
51 FORMOLO Davide
52 FERRI Gregorio
53 FICARA Pierpaolo
54 BETTIOL Alberto
55 DAINESE Alberto
56 OLDANI Stefano
57 GAZZOLI Michele

SZWAJCARIA
61 ALBASINI Michael
62 BISSEGGER Stefan
63 BALMER Alexandre
64 LÜSCHER Damian
65 SUTER Joel
66 JACOBS Johan
67 SCHMID Mauro

ANDRONI – SIDERMEC
71 BISOLTI Alessandro
72 BUSATO Matteo
73 RAVANELLI Simone
74 GAVAZZI Francesco
75 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo
76 VENDRAME Andrea
77 BAIS Mattia

BARDIANI – CSF
81 ALBANESE Vincenzo
82 BARBIN Enrico
83 COVILI Luca
84 ORSINI Umberto
85 ROMANO Francesco
86 ROTA Lorenzo
87 SAVINI Daniel

NERI – SELLE ITALIA – KTM
91 GONZÁLEZ Roberto
92 FORTUNATO Lorenzo
93 GABBURO Davide
94 MARENGO Umberto
95 RAGGIO Luca
96 VELASCO Simone
97 VISCONTI Giovanni

ARKEA – SAMSIC
101 BARGUIL Warren
102 DOLEATTO Aurélien
103 JARNET Maxime
104 DELAPLACE Anthony
105 LE ROUX Romain
106 FEILLU Brice
107 VACHON Florian

CAJA RURAL – RGA
111 MOREIRA Mauricio
112 IRISARRI RICON Jon
113 SOTO MARTINEZ Nelson
114 LAZKANO LOPEZ Oier
115 CEPEDA Jefferson
117 PASCUAL BONHOME Eusebio

DELKO – MARSEILLE – PROVENCE
121 COMBAUD Romain
122 FEDELI Alessandro
123 FERNANDEZ CRUZ Delio
124 FILOSI Iuri
125 FINETTO Mauro
126 GUERIN Alexis
127 MORENO BAZAN Javier

GAZPROM – RUSVELO
131 VLASOV Aleksandr
132 BOEV Igor
133 CHERKASOV Nikolai
134 KURIYANOV Stepan
135 SHALUNOV Evgeny
136 ROVNY Ivan
137 LANDI Marco

ISRAEL CYCLING ACADEMY
141 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades
142 BADILATTI Matteo
143 CIMOLAI Davide
144 TUREK Daniel
145 PLAZA Ruben
146 SBARAGLI Kristian
147 NIV Guy

COFIDIS
151 SIMON Julien
152 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin
153 BERHANE Natnael
154 MATHIS Marco
155 PEREZ Anthony
156 PERICHON Pierre Luc
157 VIVIANI Attilio

WANTY – GOBERT
161 BACKAERT Frederik
162 DOUBEY Fabien
163 DE CLERCQ Bart
164 MARTIN Guillaume
165 MINNAARD Marco
166 PASQUALON Andrea

IAM EXCELSIOR
171 PELLAUD Simon
172 LIENHARD Fabian
173 RAPPO Anthony
174 SCHÄPPI Martin
175 ZOCCARATO Samuele
176 QUINCEY Scott
177 DAVIS Corey

SANGEMINI – TREVIGIANI
181 BONIFAZIO Leonardo
182 SALVIETTI Niccolo’
183 PUCCIONI Dario
184 PUGI Gianni
185 MAZZUCCO Fabio
186 DOMIN Krzysztof
187 DI SANTE Antonio

D’AMICO – UM TOOLS
191 BURCHIO Federico
192 KUSTADINCHEV Roman
193 GHIGINO Valter
194 MARTINELLI Ivan
195 OROCITO Franco Gabriel
196 PITZANTI Orlando
197 TAPIA Yamil Gabriel