fot. Oberösterreich Rundfahrt

Andreas Stokbro (Team Coop) wygrał pierwszy etap Oberösterreich Rundfahrt, finiszując przed zwycięzcą prologu – Daanem Soete (Team Deschacht – Group Hens – Containers Maes). Belg pozostał liderem zmagań. Na jedenastej pozycji uplasował się Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Drugiego dnia Oberösterreich Rundfahrt kolarze rywalizowali na niespełna 170-kilometrowej trasie z Wels do Ranshofen. Teren był pagórkowaty – szczególnie w pierwszej części etapu, w której kolarze pokonywali podjazdy pod: Turmberg (6 km; 4,1%), Hoeh (1,3 km; 6,8%), Zwergsteig (2,1 km; 6,7%) i Maria Schmolln (1,3 km; 6,9%). W końcówce zawodnicy ścigali się na pofałdowanych rundach w okolicach Ranshofen.

Po wczorajszym prologu liderem zmagań był Daan Soete (Team Deschacht – Group Hens – Containers Maes). Na pierwszego etapu stanęła ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, w składzie: Adrian Banaszek, Alan Banaszek, Norbert Banaszek, Marcin Budziński, Tomasz Budziński i Jakub Kaczmarek, a także Paweł Szóstka i Piotr Pękala z Santic-Wibatech.

Trasa pierwszego etapu Oberösterreich Rundfahrt sprzyjała atakom, co oglądaliśmy od samego początku zmagań. Szczególnie aktywnie jechali kolarze Team Coop, Team Dauner | AKKON i Leopard Pro Cycling, ale żadnemu zawodnikowi nie udało się oderwać od grupy. Po wielu próbach, na czele uformowała się trzyosobowa ucieczka: Mike Schuch (ABLOC CT), Stefan Brandlmeier (Santic-Wibatech), Jan-Marc Temmen (Team Dauner | AKKON), jednak została ona złapana na ponad 70 kilometrów do mety.

Wtedy wyścig rozpoczął się na nowo – agresywnie jechali zawodnicy Elkov-Kasper, w tym mistrz Czech – Michael Kukrle – i Jan Barta, a także kolarze Team Vorarlberg, Team Felbermayr – Simplon Wels i HRE Mazowsze Serce Polski za sprawą Marcina i Tomasza Budzińskich. Żadna z akcji nie zakończyła się jednak powodzeniem. Momentami – na wąskich, wietrznych drogach – peleton rwał się na mniejsze grupki, ale ostatecznie większość kolarzy była w stanie wrócić do czołówki.

Na niespełna 30 kilometrów do mety, na atak zdecydował się Dylan Hopkins (Ljubljana Gusto Santic), za którym pognał Tijmen Graat (Jumbo-Visma Development Team). Duet wypracował sobie minutową przewagę, która z czasem zaczęła spadać, za sprawą pracy kolarzy Elkov-Kasper.

Ucieczka została złapana niespełna 3 kilometry przed metą. Wtedy z grupy zaatakował Adam Toupalik (Elkov-Kasper), który szybko odjechał peletonowi na kilkadziesiąt metrów. Były mistrz Czech został doścignięty przez kilkuosobowy pościg tuż przed metą. Po zwycięstwo etapowe sięgnął Andreas Stokbro (Team Coop), przed Daanem Soete (Team Deschacht – Group Hens – Containers Maes), który pozostał liderem zmagań, i Jakubem Toupalikiem (Elkov-Kasper).

Na jedenastej pozycji uplasował się Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Wyniki pierwszego etapu Oberösterreich Rundfahrt 2022:

Poprzedni artykułGP des Kantons Aargau 2022: Marc Hirschi po raz drugi w tym sezonie
Następny artykułWahoo Speedplay – z czym to się je?
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments