Mads Pedersen (Lidl – Trek) wygrał jazdę indywidualną na czas kończącą zmagania w Tour of Denmark. Tym samym były mistrz świata zwyciężył także w klasyfikacji generalnej.

Ostatnim akcentem wyścigu w Danii była płaska jazda indywidualna na czas wokół miejscowości Helsingør. Kolarze mieli do przejechania 16 kilometrów i to tutaj miały się rozstrzygnąć losy klasyfikacji generalnej.

Jako pierwszy na rampie startowej pojawił się Adrian Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który na mecie pojawił się po 21 minutach i 40 sekundach.

Świetny czas wykręcił Frederik Muff (Team ColoQuick) – 18’50” i na długo objął prowadzenie. Wyprzedził go dopiero o dwie sekundy Josef Černý (Soudal – Quick Step).

Srebrny medalista mistrzostw Holandii w jeździe na czas Daan Hoole (Lidl – Trek) zmienił na prowadzeniu Czecha, notując czas lepszy o 23 sekundy.

Mający szanse na dobre miejsce Julius Johansen (reprezentacja Danii) niestety przez nieuwagę pojechał poboczem i zderzył się z kibicem. Na szczęście wrócił na rower i ukończył rywalizację.

Dobrze pojechał Szymon Sajnok (Q36.5 Pro Cycling Team), który stracił niespełna minutę do prowadzącego Holendra. Na drugie miejsce wskoczył natomiast Niklas Larsen (Uno-X Pro Cycling Team) – 18’40”.

Walczący o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Tomasz Budzinski (HRE Mazowsze Serce Polski) na trasie został wyprzedzony przez Logana Currie (Bolton Equities Black Spoke). Nowozelandczyk stracił do lidera 38 sekund i wywalczył zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej. Niestety Polak wykręcił czas 20’27” i stracił szanse na TOP 10.

Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) na mecie zameldował się po 20 minutach i ośmiu sekundach. Ten czas także nie pozwolił Polakowi na walkę o TOP 10 klasyfikacji generalnej. O wiele lepiej pojechał Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) – 19’32”.

Nowym wirtualnym liderem został natomiast Søren Wærenskjold (Uno-X Pro Cycling Team) – 18’14”. Na drugie miejsce wskoczył Magnus Cort (EF Education-EasyPost).

Fenomenalnie pojechał Mads Pedersen (Lidl – Trek), który był lepszy od Norwega o 24 sekundy! Jadący jako ostatni lider wyścigu Mattias Skjelmose (Lidl – Trek) nie miał dziś najlepszego dnia i wykręcił czas 18 minut i 35 sekund.

Zwycięzcą etapu oraz klasyfikacji generalnej został Mads Pedersen. Najlepszym z Polaków w GC został Marcin Budziński, który wywalczył dobre, szesnaste miejsce.

Wyniki ostatniego etapu Tour of Denmark 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułEthan Hayter wraca do ścigania
Następny artykułDruivenkoers-Overijse 2023: Victor Campenaerts z 10. wygraną w karierze
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.