fot. Ronde van Vlaanderen

Andreas Stokbro, ścigający się w barwach reprezentacji Danii, wygrał wyścig Grand Prix Herning, którego znaczną część stanowiły szutry. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Mads Rahbek (BHS – PL Beton Bornholm) i reprezentacyjny kolega zwycięzcy, Mads Pedersen.

W Danii odbył się dziś wyścig Grand Prix Herning – zawodnicy rywalizowali na 181-kilometrowej, lekko pofałdowanej trasie, na której ulokowano aż 16 sektorów szutrowych. Na starcie duńskiego wyścigu stanęła ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, w składzie: Piotr Brożyna, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Mateusz Gajdulewicz i Adam Stachowiak. W barwach Reprezentacji Danii wystąpili natomiast Mads Pedersen, Mathias Norsgaard i Johan Price-Pejtersen, na co dzień ścigający się w zespołach WorldTeams.

fot. procyclingstats.com

Mimo kilku ataków, przez pierwsze 25 kilometrów żadnemu zawodnikowi nie udało się oderwać od peletonu. Dokonali tego dopiero Gregor McArthur (The Cycling Academy) i Wessel Mouris (Wielerploeg Groot Academy), którzy po drugim sektorze szutrowym wypracowali sobie 30-sekundową przewagę nad grupą. Do dwójki uciekinierów po chwili doskoczyli Lucas Schrøder (Team IBT-BH Carl Ras), Christian Gorm (Team SmartDry – Girona Cycling City) oraz Pelle Køster Mikkelsen (Team CO:Play – Giant Store).

Wzmocniony odjazd powiększył przewagę do dwóch minut, jednak cały czas był trzymany przez peleton na stosunkowo krótkiej smyczy. Po licznych atakach w głównej grupie, ucieczka została złapana po przejechaniu 110 kilometrów.

Po doścignięciu odjazdu, w peletonie doszło do wielu przetasowań, wskutek których na czele znaleźli się Andreas Stokbro (Reprezentacja Danii) i Mads Rahbek (BHS – PL Beton Bornholm). Duet zdołał utrzymać się przed mocno przerzedzonym peletonem i między sobą rozstrzygnął kwestię zwycięstwa. Na kresce szybszy był Andreas Stokbro, drugie miejsce zajął Mads Rahbek, natomiast na trzeciej pozycji finiszował Mads Pedersen (Reprezentacja Danii).

Wyniki Grand Prix Herning 2022:

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2022: Simon Yates wygrywa po pięknej walce, Richard Carapaz nowym liderem
Następny artykułVeenendaal-Veenendaal Classic 2022: Dylan Groenewegen po raz czwarty w karierze
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments