Fot. Cyklo Kartuzy

Seria wyścigów Cyklo Szosa, w tym roku rozgrywana pod nazwą Energa Cyklo Cup, po imprezach w Gniewinie, Lęborku, Krokowej, Strzepczu i Pelplinie, swój ostatni etap będzie miała w Kartuzach.

W niedzielę 15 września poznamy zwycięzców nie tylko wyścigów w Kartuzach, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu. Impreza po raz trzeci będzie finałem zmagań w całym sezonie. Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, która prowadzi drogami na północ od Kartuz. Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (41 km), dłuższy dystans oznacza 4 kółka (82 km).

Tegoroczna edycja będzie miała okazję skorzystać z kilku odcinków z nową nawierzchnią, co na pewno poprawi odczucia uczestników imprezy. Profil trasy idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowana charakterystyka spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Największy
podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50 m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240 m. Warto to odnotować zwłaszcza w odniesieniu do dystansu 82 km, gdzie wartość ta daje prawie kilometr przewyższenia. To stosunkowo wymagający profil, o czym przekonali się już uczestnicy poprzednich edycji.

Mimo tego uczestnikami Cyklo Kartuzy mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, zwłaszcza krótszy dystans będzie odpowiedni dla mniej wytrenowanych kolarzy. Nie ma przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Wymogiem dla każdego uczestnika jest posiadanie kasku i dwóch sprawnych hamulców.

Mapy i profile dystansów na stronie www.cyklo.info.pl

Zapisy

Zapisy do Cyklo Kartuzy już trwają. Każdy chętny może zarejestrować się za pośrednictwem serwisu www.elektronicznezapisy.pl
Liczba zgłoszeń już w tej chwili zbliża się do 300, co tylko potwierdza, że warto zarezerwować akurat ten weekend na kolarskie emocje.

Sponsorzy

Sponsorem tytularnym cyklu jest Energa S.A. Impreza odbywa się we współpracy i dzięki wsparciu Miasta Kartuzy. Grono sponsorów stanowią: Nexus Consultants oraz firmy Port Gdynia, Coldteam, HutchisonPorts Gdynia oraz grono sprawdzonych partnerów technicznych jak Vittoria, Accent, Mercedes Benz Witman czy Yellow Cargo Express.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments