Tegoroczna edycja Cyklo Szosa po raz drugi odbywać się będzie pod nazwą Energa Cyklo Cup. Po ubiegłorocznym sukcesie tej serii Grupa Energa postanowiła ponownie wesprzeć Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe w organizacji największej serii wyścigów dla amatorów w północnej Polsce. Dzięki Grupie Energa możemy zatem ponownie dostarczyć emocje na najwyższym poziomie, kolarzom amatorom dając możliwość spróbowania ścigania w peletonie. 

Pozyskanie Sponsora to trudne zadanie. Trzeba przekonać do swojej wizji i jakości produktu. Przedłużenie umowy jest natomiast potwierdzeniem, że wszystkie wcześniejsze zapewnienia okazały się rzeczywistością. To dla nas dowód, że działamy profesjonalnie i nie zawiedliśmy zaufania. Jednocześnie dziękujemy Grupie Energa za wkład i wsparcie w przygotowaniu kalendarza na miarę oczekiwań uczestników

– podkreśla Bartłomiej Glaas, Prezes Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego 

Kolarskie święto zatem czas zacząć! W tym roku okazji do świętowania będzie dokładnie sześć, bo tyle startów przewiduje kalendarz na 2019. Urozmaicone trasy – płaskie i szybkie, z finiszem na szczycie, pagórkowate, z walką na wiatrach. Absolutnie niczego nie zabraknie, co dodatkowo powinno przekonywać uczestników do startu we wszystkich sześciu wydarzeniach. 

Ponownie cały cykl Energa Cyklo Cup objęty został klasyfikacją generalną. Tym razem punkty rozdawane będą bardziej szczodrze, co pozwoli ułożyć klasyfikację do bardzo odległych miejsc. Każdy kto pamięta tabele z setkami nazwisk z ubiegłego sezonu na pewno wie, o czym mowa. Wierzymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej! 

Powtarzamy najważniejszy aspekt organizacji naszych imprez – organizujemy nasze wydarzenia dla każdego, kto cieszy się jazdą na rowerze. Każdy kto czuje radość z kręcenia i chce od czasu do czasu stanąć obok innych na linii startu jest mile widziany. Podstawowym kryterium sukcesu jest już sam start, bo każdy kto dotrze do tego etapu już jest zwycięzcą. Oczywiście organizujemy wyścigi, więc są ona naturalną ofertą także dla tych, którzy nie tylko chcą przejechać kilkadziesiąt kilometrów w miłym towarzystwie, ale także mają ambicje się ścigać. Zapraszamy wszystkich, bo każdy znajdzie w ENERGA CYKLO CUP swoje miejsce. 

Imprezy 

Zróżnicowane trasy z różnymi profilami i finiszami pozwolą wszystkim na wykorzystanie swoich najmocniejszych stron w rywalizacji w klasyfikacji generalnej.

Kalendarz wygląda następująco:
Cyklo Lębork | 28 kwietnia 2019 

Płaska i szybka trasa na stosunkowo dużej pętli. Poprawiona jakość asfaltów. Wyjątkowo gościnny Lębork i miasteczko zawodów w samym sercu miasta. 

Cyklo Krokowa | 12 maja 2019
Trasa – debiutująca w Energa Cyklo Cup – znana najlepszym polskim kolarzom z Mistrzostw Polski w 2017 roku. To tam na czasówce Michał Kwiatkowski odebrał tytuł Maciejowi Bodnarowi. Teraz pojedzie tam Cyklo! Start i meta przy zamku w Krokowej, a pętla wzdłuż Jeziora Żarnowieckiego okraszona konkretnym podjazdem pod Sobieńczyce. 

Cyklo Gniewino | 19 maja 2019
Kolejna już edycja kultowego wyścigu w Gniewinie. Baza imprezy w Czymanowie, pętla jako lustrzane odbicie tej z Krokowej, wiodąca wzdłuż przeciwległego brzegu Jeziora Żarnowieckiego i największa atrakcja dnia – słynny podjazd „pod zbiornik” elektrowni szczytowo-pompowej. Meta ponownie na szczycie podjazdu! 

Cyklo Strzepcz | 23 czerwca 2019
Powrót do Strzepcza to dla każdego kto już tam startował świetna wiadomość. Bardzo pagórkowata trasa serwująca trzy ścianki na każdym okrążeniu pętli plus znakomita atmosfera dzięki przychylności mieszkańców. Impreza ponownie połączona będzie z festynem z okazji powitania lata! 

Cyklo Pelplin | 4 sierpnia 2019
Powrót do Pelplina może znów być okazją do poznania kolarskiego rzemiosła w postaci jazdy na „rantach”. Trasa będzie identyczna jak w 2018, wiodąc głównie przez płaski, odkryty teren, co sprzyja walce z podmuchami. 

Cyklo Kartuzy | 15 września 2019
Finał po raz kolejny w Kartuzach. Zamknięcie sezonu na miejscami trudnej, technicznej trasie, ale pośród malowniczych krajobrazów Kaszub. Czego chcieć więcej? 

Jak zawsze – oferujemy znakomite trasy „z charakterem”, ale dla każdego. To jedna z przyczyn powodujących, że wciąż szukamy nowych miejsc, odcinków „ikon”, jak w Gniewinie. Jednocześnie pilnujemy, by każda z nich dawała radość zarówno tym ścigającym się z rywalami, jak i walczącym z samym sobą;) Kalendarz obejmuje kultowe lub znakomicie przyjęte w roku ubiegłym trasy (Pelplin), a także nowe propozycje (Krokowa). 

Mapy, profile tras i dystanse znajdziesz na stronie cyklo.info.pl 

Uczestnicy 

Uczestnikami ENERGA CYKLO CUP mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania. 

Każda impreza będzie oferowała dwa dystanse. 

Trasa krótsza jest skalkulowana także dla tych, którzy nie co dzień pokonują długie dystanse na rowerze. Nie ma też przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Zdecydowana większość uczestników nie startuje dla konkretnego wyniku, a ich największym rywalem są oni sami i ich słabości. Można liczyć na fajną przygodę, a na trasie panuje atmosfera współpracy, a nie współzawodnictwa. 

Trasa dłuższa, także ze względu na wartość całkowitego wzniesienia terenu, która dla większej liczby kilometrów sumuje się do istotnych wartości, jest już dedykowana osobom o dobrym przygotowaniu. Także i na tym dystansie nikt nie popędza maruderów, ale trzeba mieć świadomość, że jest to spore wyzwanie. 

Nowością dla uczestników w tym sezonie jest start sektorowy na krótszym dystansie. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników zadbaliśmy o to, żeby po pierwsze zmniejszyć wciąż rosnący peleton, po drugie aby każdy znalazł dla siebie odpowiednie miejsce i podobny poziom wytrenowania. Uczestnicy będą podzieleni na 3 osobne sektory, startujące po sobie w odstępie kilku minut. Podział na sektory będzie aktualizowany po każdej imprezie, także każdy z uczestników może zarówno awansować do szybszego sektora, jak i spaść do wolniejszego. Na koniec coś specjalnie dla Pań – te również na Małym dystansie startują zupełnie oddzielnie, co na pewno wpłynie na ich bardzo ciekawą rywalizację 

pastedGraphic.png

Zapisy
Zapisy do imprez ENERGA CYKLO CUP (prowadzone osobno dla każdego z wydarzeń) tak jak dotychczas 

prowadzone będą za pośrednictwem serwisu http://elektronicznezapisy.pl
Wyjątkową ofertę w roku 2019 stanowi „karnet”, pozwalający na zapis do wszystkich imprez jednocześnie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments