Tegoroczna edycja Cyklo Szosa będzie drugą kolejną serią organizowaną pod tą marką. To właśnie w ubiegłym roku organizowane wcześniej imprezy jednodniowe zostały połączone w cykl z klasyfikacją generalną. W tym roku seria będzie jeszcze bogatsza, a oprawa będzie wyjątkowa. Nasza seria zyskała Sponsora Tytularnego, Grupę Energa.

Dlatego też Cyklo Szosa w roku 2018 organizowana będzie pod marką ENERGA CYKLO CUP!

„Jako Stowarzyszenie traktujemy to przede wszystkim jako wyraz zaufania do nas jako organizacji. Jednocześnie zainteresowanie tak wielkiej marki sponsoringiem Cyklo Szosa dowodzi, że nasze wysiłki w ostatnich latach zmierzały we właściwym kierunku. Rozwijaliśmy swoje imprezy, z roku na rok wykonując progres i starając się wzbogacać i udoskonalać naszą ofertę. To przyniosło efekt.”

– podkreśla Bartłomiej Glaas, Prezes Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego

Oczywiście dzięki wsparciu Grupy Energa, także rok 2018 stanowić będzie kolejny krok dla rozwoju Cyklo Szosa. ENERGA CYKLO CUP oznaczać będzie jeszcze więcej imprez oraz da szansę na dalsze podnoszenie poziomu organizacji.

Jednocześnie, chcąc podkreślić dla kogo organizujemy swoje imprezy, postanowiliśmy wzbogacić komunikację dla wszystkich naszych imprez o hasło

„startujesz = wygrywasz”

Przekaz jest prosty – organizujemy nasze wydarzenia dla każdego, kto cieszy się jazdą na rowerze. Każdy kto czuje radość z kręcenia i chce od czasu do czasu stanąć obok innych na linii startu jest mile widziany. Podstawowym kryterium sukcesu jest już sam start, bo każdy kto dotrze do tego etapu już jest zwycięzcą. Oczywiście organizujemy wyścigi, więc są ona naturalną ofertą także dla tych, którzy nie tylko chcą przejechać kilkadziesiąt kilometrów w miłym towarzystwie, ale także mają ambicje się ścigać. Zapraszamy wszystkich, bo każdy znajdzie w ENERGA CYKLO CUP swoje miejsce.

Warto zaznaczyć także jakie są nasze intencje i skąd czerpiemy inspirację dla naszej pracy.

„Rozwój oferty konsultujemy z uczestnikami, co roku badając ich satysfakcję i szukając weryfikacji planów na kolejny sezon

– mówi Bartłomiej Glaas

– To jest nasza licencja. Otrzymujemy ją od ludzi, którzy nie chcą być zawodowcami na jeden dzień. Oni są nimi przez cały rok, znajdując czas na przygotowania, trening, starty i często samodzielną opiekę nad sprzętem. Trzeba być “profi”, by podołać temu wszystkiemu w trakcie normalnego, pełnego obowiązków, zajęć i wyzwań dnia. Dlatego pytamy uczestników o zdanie, bo przede wszystkim oferujemy im rozrywkę, mamy być odskocznią od codzienności, ale taką, na którą poświęcą swój drogocenny czas. Chcemy spełniać ich oczekiwania, a nie narzucać reguły.

Poza tym czym byłby nawet najlepszy trening bez startów i stanięcia obok ludzi z taką samą pasją. Rywalizacja jest z przymrużeniem oka, ale adrenalina jest prawdziwa:) Dlatego tym roku postanowiliśmy zaoferować aż sześć potężnych dawek adrenaliny i świetnej zabawy, do czego przyczyniła się także Grupa Energa.”

Starając się docenić licznie stawiających się na starcie uczestników i ich wyjątkowość, staramy się także pod tym kątem formułować strategię marketingową.

„Sponsorom nie proponujemy pakietów z elementami krępującymi indywidualność uczestników, a koszt koszulki niepotrzebnie windowałby wpisowe. Peleton musi być kolorowy, różnorodny. Nie wspominając już o względach taktycznych. Gdy zaczyna się ściganie, powinniśmy mieć możliwość rozpoznać rywala czy kolegę z teamu nie tylko z bliska, ale też choćby ze 100 metrów:)”

– zaznacza Marta Kamińska, członek zarządu Stowarzyszenia.

Imprezy

Rok 2018 to bardzo bogaty kalendarz i aż sześć imprez na szosie. Będzie więc gdzie rywalizować, a zróżnicowane trasy z różnymi profilami i finiszami pozwolą wszystkim na wykorzystanie swoich najmocniejszych stron w rywalizacji w klasyfikacji generalnej. Obecnie kalendarz wygląda następująco:

Żuchliński Cyklo Gniewino | 22 kwietnia 2018

Cyklo Lębork | 20 maja 2018

Cyklo Strzepcz | 24 czerwca 2018

Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018

Cyklo Pętla Reja lipiec / sierpień 2018

Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

Widać od razu, że utrzymanie optymalnej formy od kwietnia do września nie będzie sprawą prostą, zwłaszcza, że imprezy będą rozgrywane w dość równych odstępach czasu.

Cyklo Szosa pozostaje jedyną “ligą szosową” z klasyfikacją generalną. Informacje i regulamin dla całej serii na rok 2018 będzie wkrótce dostępny pod adresem www.cyklo.info.pl

Jak zawsze – oferujemy znakomite trasy “z charakterem”, ale dla każdego. To jedna z przyczyn powodujących, że wciąż szukamy nowych miejsc, odcinków “ikon”, jak w Gniewinie. Jednocześnie pilnujemy, by każda z nich dawała radość zarówno tym ścigającym się z rywalami, jak i walczącym z samym sobą. Wykorzystujemy tutaj własne doświadczenia, bo sami regularnie jeździmy i uczestniczymy w imprezach MTB i na szosie.

Kalendarz obejmuje kultowe lub znakomicie przyjęte w roku ubiegłym trasy, a także nowe propozycje. W tym roku w Gniewinie finiszujemy na szczycie legendarnego podjazdu „pod zbiornik”, za czym tęskniła spora grupa sympatyków trasy nad Jeziorem Żarnowieckim. Ponownie będziemy w Strzepczu i Kartuzach, które sprawdziły się znakomicie. Nowe propozycje to Lębork i Pelplin, które znakomicie uzupełnią całość serii.

Nowe mapy i profile dystansów znajdziesz na stronie cyklo.info.pl

Uczestnicy

Uczestnikami ENERGA CYKLO CUP mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania.

Każda impreza będzie oferowała dwa dystanse.

Trasa krótsza jest skalkulowana także dla tych, którzy nie co dzień pokonują długie dystanse na rowerze. Nie ma też przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Zdecydowana większość uczestników nie startuje dla konkretnego wyniku, a ich największym rywalem są oni sami i ich słabości. Można liczyć na fajną przygodę, a na trasie panuje atmosfera współpracy, a nie współzawodnictwa.

Trasa dłuższa, także ze względu na wartość całkowitego wzniesienia terenu, która na większej liczby kilometrów sumuje się do istotnych wartości, jest już dedykowana osobom o dobrym przygotowaniu. Także i na tym dystansie nikt nie popędza maruderów, ale trzeba mieć świadomość, że jest to spore wyzwanie.

Zapisy

Zapisy do imprez ENERGA CYKLO CUP (prowadzone osobno dla każdego z wydarzeń) tak jak dotychczas prowadzone będą za pośrednictwem serwisu www.elektronicznezapisy.pl

Wystartowały zapisy na Żuchliński Cyklo Gniewino, pierwszą imprezę serii. Już w tej chwili na liście jest niemal 150 osób!

Wszystkie informacje na temat pierwszego wyścigu na stronie www.cyklo.info.pl/cyklo-gniewino/

Sponsorzy i Partnerzy

Grono sponsorów w tym roku stanowią: Nexus Consultants oraz firmy Target, ASE, Most, SI Consluting i SI E-commerce.
Partnerzy to: SHIMANO, BMG Goworowski, STEALTH Nutrition
Patronat honorowy: Ambasada Republiki Francuskiej

ENERGA CYKLO CUP jest objęta programem obchodów stulecia niepodległości Państwa Polskiego.

Poza szosą

W tym sezonie zorganizujemy także 3 imprezy MTB, w lokalizacjach które dotychczas zbierały najlepsze recenzje. Wszystkich miłośników MTB zapraszamy zatem do Rumii, Gdyni oraz Krokowej.

Nową ofertę stanowić będzie seria trzech imprez XC. Jest to reaktywacja imprezy z historią, a wszystkie trzy wydarzenia będą miały miejsce w Gdańsku.