Seria Energa Cyklo Cup wraca do Pelplina. Druga edycja wydarzenia odbędzie się już 4 sierpnia. Kolarze amatorzy będą mogli po raz kolejny zmierzyć się nie tylko z świetną trasą wokół Pelplina, ale także z wiejącym na niej często wiatrem. Szykuje się więc powtórka z lekcji kolejnego elementu kolarskiego rzemiosła, czyli jazdy na rantach.

Pelplin ugości miasteczko zawodów i wszystkich uczestników w najbardziej reprezentacyjnym miejscu miasta, na Placu Grunwaldzkim w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki. To powoduje, że imprezą będą mogli żyć nie tylko sami uczestnicy, ale także mieszkańcy, co świetnie sprawdziło się w roku 2018.

Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 44 kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta (dla długiego dystansu pokonywaną dwukrotnie). Ma ona zupełnie inną charakterystykę niż wszystkie poprzednie zawody Energa Cyklo Cup. Tym razem na uczestników czeka dość płaska, bardzo szybka trasa. Wiele wskazuje na to, że większa część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości. Pomóc może w tym fakt, że znakomita większość trasy prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

Zapowiada się zatem kolejny dzień pełen kolarskich emocji na pomorskich trasach. Jak zwykle liczymy na kilkuset startujących i świetną – kolarską 😉 – pogodę.

Informacje organizacyjne:

Wyścig rozgrywany będzie na pętli liczącej 44 km. Startować można na dwóch dystansach: 88 km na 2 pętlach – „Duża Pętla”
44 km na 1 pętli – „Mała Pętla”

Rejestracja do zawodów przez Internet możliwa do środy 31 lipca do godz. 23:55, a po tym terminie zapisać się można już tylko w dniu imprezy, w biurze zawodów.

Rejestracja online: https://elektronicznezapisy.pl/event/3572/strona.html
Szczegóły organizacyjne, w tym program imprezy w Regulaminie
Strona www imprezy: http://cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jeszcze w tym roku organizuje zawody na szosie w ramach ENERGA Cyklo Cup:

Cyklo Kartuzy | 15 września 2019

Poprzedni artykułThibaut Pinot wycofał się z Tour de France!
Następny artykułTour de France 2019: Bernal zostaje liderem! Etap bez zwycięzcy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments