Fot. Szymon Gruchalski / Cyklo Pelplin

W słoneczną niedzielę 12 sierpnia kolarze bez reszty zawładnęli centrum Pelplina. Ponad 400 uczestników jeszcze w czasie przedstartowego rozjazdu wypełniło wiele ulic w pobliżu słynnej Bazyliki. Tak duży peleton znakomicie prezentował się w najbardziej reprezentacyjnym punkcie miasta, gdzie zlokalizowana została meta i miasteczko zawodów.

Jednym z najczęstszych tematów rozmów przygotowujących się do startu była pogoda. Większość trasy Cyklo Pelplin nie jest osłonięta, a od rana wiał bardzo silny wiatr. Dodatkowo – jego kierunek sprawiał, że ok. 80% trasy wiodła pod wiatr lub z wiatrem bocznym. To uczyniło zawody znacznie trudniejszymi, ale pozwoliło też szybciej uzyskać przewagę na płaskiej, ponad 40 kilometrowej pętli.

Rywalizacja w tych warunkach szybko nabrała rumieńców. Wśród Panów, na krótkim dystansie 46 km, po odważnej i długiej akcji samotnie na metę wjechał młody Łukasz Janic z STC Stargard, o kilkanaście sekund wyprzedzając dużą grupę , którą przyprowadzili Michał Łomnicki (Kwidzyn) i Marcin Chabowski (Skarszewy Cycle Team).

Wśród Pań najlepsza okazała się Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team), a kolejne miejsca zajęły – ze stratą ponad 40 sekund Victoria Bolshakova (500Watt) oraz spóźniona o prawie 1,5 minuty Katarzyna Grochowska (GK STG Starogard Gdański).

Długi dystans (dwie pętle po 46 km) również dostarczył wielu emocji. Wśród Panów rywali pozbawił złudzeń Nikodem Grzenkowicz (Cartusia Kartuzy), który o prawie minutę wyprzedził Arkadiusz Petkę (Lew Lębork) i Piotra Polusa (wysepka.pl).  Na 28 miejscu na tym dystansie finiszował były świetny kolarz, a teraz komentator Eurosportu, Dariusz Baranowski.

W kategorii Pań najlepsza okazała się Wioleta Górska-Sierońska (Gammafinanse.pl), druga była Beata Modlińska (FTI Racing Team), a podium uzupełniła Marzena Olejniczak (LUK Connect Racing Team).

Świetny dzień w Pelplinie można podsumować tylko w jeden sposób – liczymy na dalszą świetną współpracę z miastem oraz powtórkę w przyszłym roku.

Wyniki:

https://elektronicznezapisy.pl/event/2342/results.html

Galerie zdjęć:

http://cyklo.info.pl/galerie/

Inne imprezy Cyklo:

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jeszcze w tym roku organizuje zawody na szosie w ramach ENERGA Cyklo Cup:

Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

oraz Cyklo Krokowa MTB, które odbędzie się 19 sierpnia br.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments