fot. Cyklo Pelplin

Nowa lokacja w kalendarzu imprez Cyklo to właśnie Pelplin. Wydarzenie od swojej pierwszej edycji będzie jednak aspirowało do jednego z ważniejszych w kolarskim sezonie amatorów.

Pelplin ugości miasteczko zawodów i wszystkich uczestników w najbardziej reprezentacyjnym miejscu miasta, na Placu Grunwaldzkim w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki. Jest to bardzo ważny sygnał ze strony włodarzy miasta, jednocześnie dający szansę uczestnikom i kibicom na przeżycie jeszcze większych emocji.

Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 44 kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta. Ma ona zupełnie inną charakterystykę niż rozegrany niedawno wyścig Cyklo Strzepcz. Tym razem otrzymamy dość płaską, bardzo szybką trasę, promującą inny typ zawodników. Wiele wskazuje na to, że większa część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości. Pomóc może w tym fakt, że znakomita większość trasy prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

Liczymy na powtórkę z wiosennego Lęborka, gdzie debiut wypadł bardzo okazale, a ulokowanie imprezy w samym centrum okazało się strzałem w dziesiątkę.

Informacje organizacyjne:
Wyścig rozgrywany będzie na pętli liczącej 44 km. Startować można na dwóch dystansach:
88 km na 2 pętlach – „Duża Pętla”
44 km na 1 pętli – „Mała Pętla”

Rejestracja do zawodów przez Internet możliwa do środy 8 sierpnia do godz. 23:55, a po tym terminie zapisać się można już tylko w dniu imprezy, w biurze zawodów.
Rejestracja online: https://elektronicznezapisy.pl/event/2342.html

Szczegóły organizacyjne, w tym program imprezy w Regulaminie

Strona www imprezy: http://cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

Inne imprezy Cyklo

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jeszcze w tym roku organizuje zawody na szosie w ramach ENERGA Cyklo Cup:
Cyklo Kartuzy | 1 września 2018

oraz Cyklo Krokowa MTB, które odbędzie się 19 sierpnia br.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments