Fot. Cyklo

Seria wyścigów Cyklo Szosa, w tym roku rozgrywana pod nazwą Energa Cyklo Cup, po imprezach w Gniewinie, Lęborku, Strzepczu, Sopocie i Pelplinie, swój ostatni etap będzie miała w Kartuzach. W sobotę 1 września poznamy zwycięzców nie tylko wyścigów w Kartuzach, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu. Impreza, która w ubiegłym roku zadebiutowała w kalendarzu Cyklo, ponownie będzie finałem zmagań w całym sezonie.

Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, która prowadzi drogami na północ od Kartuz. Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (41 km), dłuższy dystans oznacza 4 kółka (82 km).

Profil trasy idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowana charakterystyka spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Największy podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50 m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240 m. Warto to odnotować zwłaszcza w odniesieniu do dystansu 82 km, gdzie wartość ta daje prawie kilometr przewyższenia. To stosunkowo wymagający profil, o czym przekonali się już uczestnicy zeszłorocznej edycji.

Mimo tego uczestnikami Cyklo Kartuzy mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, zwłaszcza krótszy dystans będzie odpowiedni dla mniej wytrenowanych kolarzy. Nie ma przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Wymogiem dla każdego uczestnika jest posiadanie kasku i dwóch sprawnych hamulców.

Mapy i profile dystansów na stronie www.cyklo.info.pl/cyklo-kartuzy/

Zapisy

Zapisy do Cyklo Kartuzy już trwają. Każdy chętny może zarejestrować się za pośrednictwem serwisu https://elektronicznezapisy.pl/event/2221.html
Liczba zgłoszeń już w tej chwili zbliża się do 300, co tylko potwierdza, że warto zarezerwować akurat ten weekend na kolarskie emocje.

Sponsorzy

Cykl imprez Energa Cyklo Cup objęty jest patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce. Sponsorem tytularnym cyklu jest Energa S.A.

Impreza odbywa się we współpracy i dzięki wsparciu Miasta Kartuzy.

Grono sponsorów stanowią: Nexus Consultants oraz firmy Target, ASE, Most, SI Consluting i SI E-commerce, HutchisonPorts Gdynia oraz grono sprawdzonych partnerów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments