fot. Cyklo Kartuzy

Pierwszy dzień września w Kartuzach przywitał kolarzy piękną, słoneczną pogodą. Blisko 500 zawodniczek i zawodników zgłosiło swój akces do wzięcia udziału w finałowej imprezie tegorocznej serii Cyklo SZOSA, która została w 2018 roku rozegrana pod patronatem Energi SA.

Podobnie jak 12 sierpnia w Pelplinie, już na dwie godziny przed startem całe centrum stolicy Kaszub zaroiło się od kolarzy. Frekwencja nie dziwi, bo była to także jedna z ostatnich okazji w sezonie, by pościgać się na szosie na Pomorzu.

Krótko po godzinie 12tej dwa peletony – dla dłuższego i krótszego dystansu – ruszyły ulicą Majkowskiego w dół w stronę Prokowa. Szybka, dość techniczna i miejscami nieosłonięta trasa nie pozwalała na choćby chwilę oddechu. Trudno było znaleźć spokojne miejsce w grupie, co tylko zaostrzyło rywalizację.

Wśród Panów, na krótkim dystansie 41 km najlepszy był Jakub Średziński, który wygrał finisz z czteroosobowej grupki. Drugi na mecie pojawił się Mikołaj Moskalewicz z Rumi, trzeci Maciej Chmielewski reprezentujący STC Stargard, a skład grupy uzupełnił Robert Banach z Apteka Gemini Banach Sport Team.
Na tym samym dystansie wśród Pań złudzeń rywalkom nie pozostawiła Kinga Tomaszewska z FTI Racing Team, która powtórzyła wynik z Pelplina. W Kartuzach o prawie 2 minuty wyprzedziła Adriannę Osińską z Warszawy, a o kolejne 34 sekundy Victorię Bolshakovą z ekipy 500Watt z Kaliningradu, która w Pelplinie była z kolei druga.

Długi dystans (82 km) dostarczył wyjątkowych emocji na finiszu, na którym zameldowała się grupa aż 24 kolarzy. Najlepszym z nich okazał się Daniel Majkowski z FTI Racing Team, a podium skompletowali Krzysztof Bertrand z ASE Trek Gdynia oraz Jarosław Kowalczyk z GK Gryf Tczew.
W kategorii Pań najlepsza okazała się Agata Sobota, także reprezentująca FTI Racing Team, dla którego zawody w Kartuzach były niezwykle udane. Druga finiszowała Marzena Olejniczak z LUK Connect Racing Team. Choć na metę dotarła ze stratą ponad 10 minut, to poprawiła się o jedną pozycję względem sierpniowych zawodów w Pelplinie. Trzecia była Katarzyna Kuczorska z TA KO Team.

Znakomitą kolarską sobotę i cały cykl organizatorzy podsumowali także dekoracjami zwycięzców klasyfikacji generalnej za cały sezon.

Wyniki Cyklo Kartuzy:
https://elektronicznezapisy.pl/event/2221/results.html

Klasyfikacje generalne:
http://cyklo.info.pl/klasyfikacje/

Galeria zdjęć:
http://cyklo.info.pl/project/cyklo-kartuzy-2018/

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments