fot. Ivo Ledwożyw

Kartuzy – Stolica Kaszub bya świadkiem wielkiego finału Cyklu szosowego składającego się z 4 wyścigów dedykowanych amatorom i organizowanych przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe w sezonie 2017.

Trasa jak na ostatnią edycję przystało była według wielu uczestników najbardziej wymagająca, z wieloma zakrętami, zmianami tempa i małymi podjazdami, które w sumie dawały dużą ilość przewyższeń.

Dodatkową trudność sprawiła pogoda, która co prawda była łaskawa w chwili startu obydwu dystansów, jednak silny wiatr, przelotne opady i mokra nawierzchnia pojawiła się na każdym z dwóch wyścigów stawiając wysokie wymagania dla uczestników. Tych pojawiło się na starcie 430 osób na dwóch dystansach, a start barwnego peletony w Centrum miasta przeprowadził osobiście Burmistrz Kartuz – Pan Mieczysław Gołuński.

Ze względu na ostateczne rozstrzygnięcia klasyfikacji generalnej już od startu wysokie tempo narzucili zawodnicy walczący o najwyższe lokaty w sezonie. I tak na małym dystansie na tej selektywnej trasie szybko wyklarowała się grupa 20 osobowa, która wspólnie pokonała dwie pętla i po bardzo szybkim, sprinterskim finiszu rozstrzygnęła zwycięstwo. Najszybszym tego dnia na dystansie okazał się Maciej Chmielewski (STC Stargard), wśród Pań najszybsza okazała się koleżanka klubowa: Monika Szotowicz (STC Stargard).

Duży dystans to również pasjonująca walka najlepszych zawodników w sezonie. Ostatecznie w drugiej połowie dystansu od reszty stawki skutecznie oderwała się 4 zawodników. Honoru Trójmiasta bronił wśród ścisłej czołówki bardzo aktywny tego dnia Jakub Ruciński (BikeU UP Sport Coaching), jednak tego dnia musiał uznać wyższość współtowarzyszy ucieczki. Na miejscu pierwszym melduje się Rafał Rynkowski (GK GRYF TCZEW), wśród Pań Weronika Lorkowska (TEAM VERGE POLSKA).

To koniec zmagań Cyklu szosowego, w Kartuzach na ciekawej i ciężkiej trasie zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Powoli planujemy już przyszły sezon, który zapowiada się niezwykle interesująco.

Wyniki – tutaj

Zdjęcia – tutaj