Cyklo SZOSA / Ivo Ledwożyw

Cyklo Kartuzy – 2 września 2017 Seria wyścigów szosowych Cyklo SZOSA, po imprezach w Gniewinie, Gdyni i Strzepczu, swój ostatni etap będzie miała w Kartuzach. W niedzielę 2 września poznamy zwycięzców nie tylko wyścigów w Kartuzach, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu.

Sama impreza debiutuje w kalendarzu Cyklo, zajmując termin zwolniony przez przeniesione na czerwiec Cyklo Gdynia. Od razu staje przed wyzwaniem podołania skali wydarzenia finałowego, ale nie mamy obaw, że ciężar ten udźwignie. Zarówno miasteczko zawodów, wydarzenia towarzyszące jak i sama trasa zdecydowanie potwierdzą, że pierwsza w historii seria zawodów szosowych ze wspólną klasyfikacją była dobrym pomysłem. Liczymy na potwierdzenie także ze strony amatorów kolarstwa szosowego, najlepiej w postaci dużej frekwencji!

Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, prowadzącą na północ od Kartuz.

Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (41 km), dłuższy dystans oznacza 4 kółka (82 km).

Trudność trasy w pięciostopniowej skali oceniamy odpowiednio na:

3/5 – dla dystansu 41 km
4/5 – dla dystansu 82 km

Trasa idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowany charakterystyka spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Ciekawostką jest fakt, że między odcinkiem Prokowo – Hopy jedziemy „pod prąd” w stosunku do trasy CYKLO Gdynia. Największy podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50 m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240 m. Warto to odnotować zwłaszcza w odniesieniu do dystansu 82 km, bo oznacza to, że „zawiera się” w nim prawie kilometr przewyższenia. Dla mniej zorientowanych – słynny monument Liege – Bastogne – Liege uważany za bardzo trudny na dystansie ponad 250 km liczy 3,500 m przewyższenia, zatem „średnia” charakteru trasy jest tutaj zbliżona.

Podsumowując – jest gdzie się zmęczyć, a start na dłuższej trasie należy solidnie rozważyć, bo odkładające się z każdym okrążeniem pętli metry przewyższenia będą zostawiały spory ślad w „kolarskiej nodze”.

Mapy i profile dystansów na stronie http://cyklo.info.pl/cyklo-kartuzy/

Lub bezpośrednio na stronie GPSiES http://www.gpsies.com/map.do?fileId=hiivpuurdhwhyald

Uczestnikami Cyklo Kartuzy mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, zwłaszcza krótszy dystans będzie odpowiedni dla mniej wytrenowanych kolarzy. Nie ma przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Wymogiem dla każdego uczestnika jest posiadanie kasku i dwóch sprawnych hamulców.

Zapisy do Cyklo Kartuzy już się rozpoczęły. Każdy chętny może zarejestrować się za pośrednictwem serwisu https://elektronicznezapisy.pl/event/1285.html Liczba zgłoszeń już na miesiąc przed imprezą przekroczyła 250 osób, co tylko potwierdza, że warto zarezerwować akurat ten weekend na kolarskie emocje.

Sponsorzy Cykl imprez Cyklo SZOSA objęty jest patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce.s Impreza odbywa się we współpracy i dzięki wsparciu Miasta Kartuzy. Grono sponsorów stanowią: Nexus Consultants oraz firmy Target, ASE, Most, SI Consluting i SI Ecommerce oraz grono sprawdzonych partnerów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments