Seria szosowych wyścigów na Pomorzu – CYKLO SZOSA wzbogaca się o jedną imprezę, ponadto jeden z najlepszych szosowych wyścigów w Polsce – CYKLO Gdynia rozegrany zostanie tuż przed wyścigiem elity mężczyzn podczas mistrzostw Polski!

Oto treść informacji prasowej od organizatora:

W sezonie 2017 postanowiliśmy pójść za przysłowiowym ciosem w stosunku do lat poprzednich i zorganizować jeden dodatkowy wyścig dedykowany amatorom.

Dodatkową i ważną rzeczą w kontekście całego sezonu jest zorganizowanie klasyfikacji generalnej dla wszystkich czterech imprez rozłożonych w czasie niemal całego sezonu. Wszystkie z naszych imprez będą rozgrywane w województwie pomorskim i na pewno gro ze startujących to właśnie mieszkańcy Pomorza, jednak widzimy spore zainteresowanie osób z całej północnej Polski, a nawet z Warszawy i ich również serdecznie zapraszamy do udziału w naszych imprezach.

Sezon zaczynamy od naszych “stałych punktów”, czyli na początek, CYKLO Gniewino na niezmienionej trasie, z niesamowitym podjazdem pod Zbiornik Żarnowiecki, następnie CYKLO Gdynia rozgrywana również wcześniej, bo już 25 czerwca. To będzie jedno z wydarzeń Wielkiego Kolarskiego Święta w Gdyni. Cyklo Gdynia dla amatorów jedzie dosłownie tuż przed wyścigiem o Mistrzostwo Polski kategorii ELITA ze startu wspólnego! 

Nie zobaczymy w tym roku imprezy na kultowej Pętli Reja w Sopocie, który był wyścigiem bardzo specyficznym, wymagającym i rozgrywanym na bardzo selektywnej trasie. Wielka szkoda zwłaszcza klimatu kibiców na podjeździe, może w przyszłości wrócimy do tej lokalizacji. W zamian za to mamy dwa nowe miejsca z bardzo atrakcyjnymi trasami, można powiedzieć typowymi dla Kaszub czyli z niemałą ilością przewyższeń jak na warunki nadmorskie poprowadzonymi na pięknych terenach.

Nowe miejsca to CYKLO Strzepcz z 40 km pętlą pokonywaną jedno lub dwukrotnie po pięknych terenach z (co ważne w przypadku kolarstwa szosowego) bardzo dobrej jakości asfaltami, oraz samo serce kolarskich Kaszub, czyli CYKLO Kartuzy i zakończenie sezonu wraz nagradzaniem zwycięzców klasyfikacji generalnej.

Już lada dzień pojawi się na naszej stronie regulamin Klasyfikacji Generalnej całego cyklu – zapraszam serdecznie i do zobaczenia!”

CYKLO Gniewino – 30.04

naszosiepl patronem medialnym CYKLO Gdynia – 25.06

CYKLO Strzepcz – 09.07

CYKLO Kartuzy – 03.09

Więcej na www.cyklo.info.pl

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments