Orica-SCOTT / greenedgecycling.com

Zwycięzca czterech etapów Santos Tour Down Under – Caleb Ewan – nie wystartuje w wyścigu Cadela Evansa.

Młodego sprintera będziemy mogli obejrzeć dzień przed Cadel Evans Great Ocean Road Race podczas Towards Zero Criterium, które odbędzie się na malowniczym torze F1 w Albert Park w Melbourne.

“Caleb był nie do pokonania podczas Santos Tour Down Under i wszyscy będą chcieli z nim wygrać na wyścigu w Melbourne. Mamy mocną ekipę wokół niego i będziemy jechać z zamiarem zwycięstwa.”

– zapowiada w rozmowie z Cyclingnews Matt White, dyrektor sportowy Orica – Scott.

Na Cadel Evans Great Ocean Road Race Orica – Scott wystawi nieco inny skład. Zabraknie Ewana, a do ekipy dołączą Mitch Docker i Luke Durbridge, a liderami będą Simon Gerrans i Esteban Chaves.

W porównaniu z pierwszym wyścigiem z kalendarza World Tour zmiany nastąpią także w składzie Cannondale – Drapac. Do ścigania powróci Brendan Canty, który rozchorował się tuż przed startem pierwszego etapu. Canty zastąpi Toma Scully’ego, który jechał w jego miejsce podczas Santos Tour Down Under. Podopieczni Jonathana Vaughtersa przystąpią do rywalizacji w wyścigu Cadela Evansa oraz w kryterium w Melbourne w takich samych składach.

Na pagórkowatej trasie najlepiej powinien sobie radzić Tom – Jelte Slagter, ale nie bez szans będą także Alex Howes czy Mike Woods.

Skład Orica-Scott na Cadel Evan Great Ocean Road Race: Caleb Ewan (tylko kryterium Towards Zero), Sam Bewley, Esteban Chaves, Mitch Docker (tylko Cadel Evans Road Race), Luke Durbridge (tylko Cadel Evans Road Race), Simon Gerrans, Michael Hepburn, Damien Howson

Skład Cannondale-Drapac na Cadel Evan Great Ocean Road Race: Paddy Bevin, Brendan Canty, Will Clarke, Alex Howes, Tom-Jelte Slagter, Tom Van Asbroeck, Mike Woods.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments