fot. Boels-Dolmans

Zwycięstwem Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans) zakończył się czwarty etap Boels Ladies Tour. Liderką wyścigu pozostała Annemiek Van Vleuten (Mitchelton – Scott).

Czwarty odcinek holenderskiego wyścigu prowadził ponownie po płaskich, wietrznych szosach. Tym razem zawodniczki miały do pokonania 124 kilometry z Stramproy do Weert.

Dość szybko po rozpoczęciu rywalizacji od peletonu oderwała się samotna uciekinierka – Omer Shapira (Cylance Pro Cycling). Przewaga zawodniczki z Izraela momentami przekraczała nawet 3 minuty, choć z tyłu kilka zawodniczek starało się przeskoczyć do czołówki. Co ciekawe, spokój trwał stosunkowo długo, bo 24 kilometry przed kreską najsilniejsza harcowniczka wciąż utrzymywała się przed grupą zasadniczą.

Około 20 kilometrów przed kreską zabawa zaczęła się na dobre. Ataku spróbowała bowiem dwójka Amy Pieters (Boels – Dolmans) i Lisa Brennauer (Wiggle High5). Mocny duet szybko doścignął uciekającą Shapirę i rozpoczął walkę o etapowe zwycięstwo. Ostatecznie jednak peleton był bezlitosny i doszedł atakujące kilka kilometrów przed metą.

Tym samym o zwycięstwie etapowym zadecydował sprint z peletonu. W nim ponownie najlepsza okazała się Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans), która pokonała Lucindę Brand (Sunweb) i Lorenę Wiebes (Parkhotel). Liderką pozostała Annemiek van Vleuten (Mitchelton – Scott).

Wyniki:
1 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 3:28:04
2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:00
3 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:00
4 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:00
5 Lotte Kopecky (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
6 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
7 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:00
8 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:00:02
9 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:02
10 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:00:02
11 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:02
12 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:02
13 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:02
14 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:00:02
15 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:02
16 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:02
17 Marta Cavalli (Ita) Valcar – PBM 0:00:02
18 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:02
19 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:02
20 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:00:02
21 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:02
22 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:02
23 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:02
24 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:02
25 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:02
26 Lily Williams (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:02
27 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:02
28 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:02
29 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:02
30 Yara Kastelijn (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:02
31 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:02
32 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:02
33 Danique Braam (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:02
34 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:02
35 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:02
36 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:02
37 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:02
38 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:02
39 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:02
40 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:02
41 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:00:02
42 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:02
43 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:00:02
44 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:02
45 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team 0:00:02
46 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:02
47 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:02
48 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:02
49 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:00:02
50 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:02
51 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:02
52 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 0:00:02
53 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 0:00:02
54 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:02
55 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:02
56 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:02
57 Lisa Klein (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:02
58 Rotem Gafinovitz (Isr) WaowDeals Pro Cycling 0:00:02
59 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:00:02
60 Silvia Pollicini (Ita) Valcar – PBM 0:00:02
61 Anabelle Dreville (Fra) Lotto – Soudal Ladies 0:00:02
62 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:00:02
63 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:02
64 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:02
65 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:00:02
66 Elisa Balsamo (Ita) Valcar – PBM 0:00:02
67 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) Lotto – Soudal Ladies 0:00:48
68 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:50
69 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:00:52
70 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:01:06
71 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:02:03
72 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:02:03
73 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:02:03
74 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:02:10
75 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:10
76 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:02:10
77 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:02:10
78 Rixt Meijer (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:10
79 Heidi Franz (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:12
80 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:02:12
81 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling 0:02:12
82 Loes Adegeest (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:12
83 Paulien Rooijakkers (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:02:12
84 Margot Clyne (USA) Nationalmannschaft USA 0:04:37
85 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:37
86 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:04:37

Klasyfikacja generalna:
1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 9:59:44
2 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:22
3 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:29
4 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:30
5 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:31
6 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:33
7 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:34
8 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:00:35
9 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:37
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:40
11 Riejanne Markus (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:40
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:41
13 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:42
14 Lotte Kopecky (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:43
15 Jeanne Korevaar (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:00:44
16 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:44
17 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:47
18 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar – PBM 0:00:48
19 Marta Cavalli (Ita) Valcar – PBM 0:00:50
20 Anastasiia Iakovenko (Rus) BTC City Ljubljana 0:00:51
21 Hanna Nilsson (Swe) BTC City Ljubljana 0:00:54
22 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:54
23 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:54
24 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:55
25 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:55
26 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:57
27 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:58
28 Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:00
29 Elena Pirrone (Ita) Astana Women’s Team 0:01:38
30 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:23
31 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:02:47
32 Eri Yonamine (Jpn) Wiggle – High5 0:03:14
33 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:03:32
34 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:03:32
35 Lisa Klein (GER) Canyon SRAM Racing 0:03:33
36 Anouska Koster (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:03:38
37 Elisa Balsamo (Ita) Valcar – PBM 0:03:49
38 Roxane Knetemann (Ned) Alé Cipollini 0:03:49
39 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – Birk Sport 0:03:50
40 Lily Williams (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:52
41 Yara Kastelijn (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:03:54
42 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:03:55
43 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:57
44 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:03:58
45 Anabelle Dreville (Fra) Lotto – Soudal Ladies 0:03:59
46 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:03:59
47 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:00
48 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar – PBM 0:04:02
49 Moniek Tenniglo (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:05:15
50 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:06:14
51 Omer Shapira (Isr) Cylance Pro Cycling 0:06:21
52 Mieke Kröger (GER) Team Virtu Cycling 0:06:26
53 Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling 0:06:33
54 Rotem Gafinovitz (Isr) WaowDeals Pro Cycling 0:06:42
55 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:06:42
56 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:06:43
57 Danique Braam (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:06:44
58 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:06:49
59 Charlotte Bravard (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:06:51
60 Dalia Muccioli (Ita) Valcar – PBM 0:06:53
61 Silvia Pollicini (Ita) Valcar – PBM 0:06:53
62 Paulien Rooijakkers (Ned) WaowDeals Pro Cycling 0:07:18
63 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:07:23
64 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:07:56
65 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:08:33
66 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:08:36
67 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:08:49
68 Loes Adegeest (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:08:53
69 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:08:55
70 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:09:01
71 Jolien D’Hoore (Bel) Mitchelton – Scott 0:09:05
72 Karlijn Swinkels (Ned) Alé Cipollini 0:09:21
73 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:09:38
74 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:00
75 Urška Žigart (Slo) BTC City Ljubljana 0:10:00
76 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:11:16
77 Rixt Meijer (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:11:37
78 Heidi Franz (USA) Nationalmannschaft USA 0:11:41
79 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) Lotto – Soudal Ladies 0:12:35
80 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:14:40
81 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:14:44
82 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:15:12
83 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:17:28
84 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:20:46
85 Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling 0:20:56
86 Margot Clyne (USA) Nationalmannschaft USA 0:29:11