fot. La Vuelta

Zwycięstwem Tony’ego Gallopin (AG2R) zakończył się siódmy etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Rudy Molard (Groupama – FDJ).

Siódmy odcinek trzeciego z Wielkich Tourów prowadził z Puerto Lumbreras do Pozo Alcon i liczył 185 kilometrów. Kluczowa dla losów odcinka miała być jednak pagórkowata końcówka, z podjazdem trzeciej kategorii kilkanaście kilometrów przed kreską.

Dość szybko po starcie z peletonu oderwała się siedmioosobowa grupka w składzie Michael Woods (Education – First), Floris De Tier (LottoNL – Jumbo), Edward Ravasi (UAE Team Emirates), Oscar Rodriguez (Euskadi – Murias), Alex Aranburu (Caja Rural), Nicola Conci (Trek – Segafredo) oraz Alexis Gougeaard (AG2R). Dziś jednak było prawie pewne, że do mety dojedzie spora grupa. Najmocniejsze zespoły postanowiły bowiem kontrolować sytuację.

Kiedy do mety zostało już tylko 20 kilometrów stało się jasne, że harcownicy nie będą mieli szansy powalczyć o etapowe zwycięstwo. Przed najważniejszymi odcinkami przewaga ucieczki zmalała bowiem do niespełna minuty, a grupa zasadnicza jechała mocniej z kilometra na kilometr.

Dość nieoczekiwanie, 17 kilometrów przed metą w peletonie doszło do sporej kraksy, która podzieliła grupę. Wykorzystać to postanowili kolarze jadący w czołówce z Michaelem Woodsem na czele. Kanadyjczyk, 3000 metrów przed szczytem ostatniego kategoryzowanego wzniesienia, postanowił spróbować samotnego ataku. Jednocześnie z tyłu tempo podkręcały zespoły Movistar oraz Mitchelton – Scott, a wszystko kontrolował Michał Kwiatkowski.

Ostatecznie przygoda Woodsa zakończyła się tuż przed linią górskiej premii, a rozpędzony i ograniczony peleton ruszył w kierunku mety. Jak się jednak okazało, tempo nie było aż tak wysokie, co wykorzystał Luis Mas (Caja Rural), który spróbował ataku.

Niestety, niebezpieczny zjazd z ostatniej górskiej premii nie przyniósł szczęścia Michałowi Kwiatkowskiemu. Były lider wyścigu, podkręcając tempo, upadł na jednym z zakrętów, tracąc kontakt z czołówką w kolejnym z istotnych momentów – przed krótką, stromą ścianką na 7 kilometrów przed kreską.

Ostatnie kilometry były bardzo widowiskowym przeciąganiem liny pomiędzy grupą faworytów a grupą Michała Kwiatkowskiego. Dzięki czarowaniu poszczególnych kolarzy, drugi kolarz klasyfikacji generalnej był blisko dojścia do czołówki, lecz ostatecznie nie udało mu się to.

Po zwycięstwo etapowe, po ataku w końcówce, sięgnął Tony Gallopin (AG2R). Za jego plecami finisz wygrał za to Peter Sagan (BORA – hansgrohe), a trzeci był Alejandro Valverde (Movistar). Michał Kwiatkowski stracił do faworytów około 20 sekund, utrzymując wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem pozostał Rudy Molard (Groupama – FDJ).

Wyniki:
1 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 4:18:20
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:05
3 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:05
4 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:05
5 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:05
6 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:05
7 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:05
8 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:05
9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:05
10 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:05
11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:05
12 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:05
13 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:05
14 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:00:05
15 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:05
16 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:00:05
17 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:05
18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:05
19 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:05
20 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:05
21 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:05
22 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:05
23 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:05
24 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:05
25 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:05
26 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:05
27 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:05
28 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:05
29 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:05
30 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:05
31 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:24
32 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:27
33 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:30
34 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:30
35 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:30
36 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:30
37 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:30
38 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:30
39 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:30
40 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:30
41 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:30
42 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:30
43 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:30
44 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:30
45 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:30
46 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:06
47 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:01:48
48 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:01:48
49 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:01:48
50 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:01:48
51 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:48
52 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:01:48
53 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:01:48
54 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:48
55 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:01:48
56 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:01:48
57 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:02:52
58 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:12
59 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:04:12
60 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:04:27
61 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:04:27
62 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:04:27
63 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:04:27
64 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:05:40
65 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:05:41
66 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:05:41
67 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:05:41
68 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:06:56
69 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:06:56
70 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:07:49
71 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:07:49
72 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:07:49
73 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:07:49
74 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:07:52
75 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:07:52
76 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:07:52
77 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:07
78 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:07
79 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:08:07
80 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:07
81 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:08:07
82 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:08:07
83 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:08:07
84 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:07
85 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:08:07
86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:08:07
87 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:08:07
88 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:07
89 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:08:07
90 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:08:07
91 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:08:07
92 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:07
93 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:07
94 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:08:07
95 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:07
96 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:08:07
97 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:08:07
98 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:08:07
99 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:08:07
100 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:10:06
101 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:10:33
102 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:33
103 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:33
104 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:33
105 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:10:33
106 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:10:33
107 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:10:33
108 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:10:33
109 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:10:33
110 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:10:33
111 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:33
112 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:10:33
113 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:10:33
114 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:46
115 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:46
116 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:46
117 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:12:46
118 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:46
119 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:12:49
120 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:13:32
121 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:14:50
122 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:15:11
123 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:15:11
124 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:15:11
125 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:11
126 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:11
127 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:11
128 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:15:11
129 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:11
130 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:11
131 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:15:11
132 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:15:11
133 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:15:11
134 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:11
135 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:15:11
136 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:15:11
137 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:15:11
138 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:15:11
139 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:15:11
140 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:15:11
141 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:15:11
142 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:15:11
143 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:15:11
144 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:11
145 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:11
146 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:11
147 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:15:11
148 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:11
149 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:15:11
150 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:11
151 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:15:11
152 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:15:11
153 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:15:11
154 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:15:11
155 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:15:11
156 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:15:11
157 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:15:11
158 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:15:11
159 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:15:11
160 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:11
161 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:15:11
162 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:15:11
163 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:15:11
164 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:11
165 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:15:11
166 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:15:11
167 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:15:11
168 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:15:11
169 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:15:11
170 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:15:23
171 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:15:23
172 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:15:23
173 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:15:26
174 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:18:47
175 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:20:18
176 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:24:55

Klasyfikacja generalna:
1 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 26:44:40
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:47
3 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:48
4 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:51
5 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:59
6 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:01:06
7 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:01:11
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:14
9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:18
10 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:01:23
11 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:26
12 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:01:27
13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:01:28
14 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:29
15 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:01:34
16 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:01:46
17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:02:50
18 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:03:08
19 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:25
20 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:56
21 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:04:28
22 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:04:45
23 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:04:50
24 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:05:07
25 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:05:35
26 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:06:34
27 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:06:39
28 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:07:54
29 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:07:59
30 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:02
31 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:09:00
32 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:09:57
33 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:06
34 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:10:38
35 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:10:46
36 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:10:46
37 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:11:28
38 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:11:46
39 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:48
40 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:12:26
41 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:12:29
42 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:05
43 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:13:24
44 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:13:57
45 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:14:21
46 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:14:26
47 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:14:48
48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:15:19
49 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:15:20
50 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:16:27
51 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:16:53
52 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:17:36
53 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:17:47
54 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:18:49
55 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:18:52
56 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:19:05
57 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:20:36
58 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:21:56
59 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:21:57
60 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:22:01
61 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:22:23
62 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:22:27
63 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:24:50
64 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:24:58
65 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:25:07
66 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:25:19
67 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:25:43
68 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:25:50
69 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:25:56
70 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:25:58
71 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:26:32
72 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:26:35
73 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:26:39
74 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:26:55
75 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:27:16
76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:27:29
77 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:27:56
78 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:28:11
79 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:27
80 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:28:45
81 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:29:02
82 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:29:04
83 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:29:45
84 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:30:27
85 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:31:16
86 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:32:33
87 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:33:28
88 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:33:45
89 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:33:52
90 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:33:57
91 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:35:38
92 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:36:14
93 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:36:19
94 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:36:35
95 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:36:57
96 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:37:21
97 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:38:29
98 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:38:37
99 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:38:59
100 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:40:10
101 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:40:53
102 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:41:57
103 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:42:29
104 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:42:31
105 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:43:15
106 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:44:29
107 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:44:32
108 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:44:34
109 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:44:40
110 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:44:49
111 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:44:56
112 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:45:02
113 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:45:20
114 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:46:29
115 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:47:33
116 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:47:57
117 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:47:59
118 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:48:07
119 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:50:19
120 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:50:34
121 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:50:35
122 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:50:57
123 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:51:34
124 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:51:37
125 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:51:39
126 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:52:10
127 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:52:31
128 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:52:32
129 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:52:41
130 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:52:58
131 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:53:04
132 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:53:06
133 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:53:15
134 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:54:01
135 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:54:31
136 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:54:54
137 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:55:22
138 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:55:28
139 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:55:32
140 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:55:54
141 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:56:00
142 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:56:10
143 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:56:11
144 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:56:16
145 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:56:17
146 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:56:23
147 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:57:16
148 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:57:50
149 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:58:13
150 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:58:45
151 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:59:40
152 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:59:51
153 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:59:54
154 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:00:14
155 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 1:00:17
156 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:00:55
157 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:00:56
158 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 1:01:45
159 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 1:01:55
160 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 1:02:38
161 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 1:03:52
162 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 1:04:47
163 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 1:05:16
164 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 1:05:59
165 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 1:08:12
166 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 1:08:55
167 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:11:46
168 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 1:12:07
169 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 1:13:11
170 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 1:14:00
171 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 1:14:03
172 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 1:14:40
173 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 1:16:41
174 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 1:17:51
175 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:20:54
176 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 1:41:49