Bahrain-Merida

Rosjanin i Japończyk odnieśli poważne kontuzje w kraksie, która miała miejsce w samej końcówce pierwszego etapu.

Pierwszy etap Binck Bank Tour rozgrywany był w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych – w deszczu i silnych podmuchach wiatru. W końcówce peleton zbił się w jedną grupę i niestety „liźnięcie koła” jednego z zawodników doprowadziło do sporego upadku, z którego najgorzej wyszli Yukiya Arashiro (Bahrain-Merida) i Viacheslav Kuznetsov (Katusha-Alpecin).

Rosjanin bardzo długo był opatrywany na drodze i ostatecznie zabrany do szpitala na noszach. Po dłuższym oczekiwaniu zespół ostatecznie potwierdził nie najlepsze diagnozy:

Przykra wiadomość od Kuznetsova: nie wystartuje jutro do drugiego etapu Binck Bank Tour. Ostateczna diagnoza: złamany mostek, wstrząśnienie mózgu i stłuczone nerki. Zdrowia, Slava!

Niestety w podobnej sytuacji jest Arashiro, który również złamał jedną z kości i został zmuszony do wycofania się z imprezy.

Yukiya Arashiro upadł na pierwszym etapie i niestety, po prześwietleniu w szpitalu, dr Uliari przekazał nam diagnozę: ma złamanie łokcia przy główce kości promieniowej i jest zmuszony do wycofania się z wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments