Utalentowany Norweg podpisał dwuletni kontrakt z drużyną World Tour.

22. letni Rasmus Tiller jest aktualnie kolarzem kontynentalnego Team Joker Icopal. W roku ubiegłym mimo młodego wieku został mistrzem Norwegii w wyścigu ze startu wspólnego, a w tym roku lepszy od niego okazał się jedynie Vegard Stake Laengen. Ma w swoim palmares także zwycięstwo w prologu Grand Prix Priessnitz spa (Wyścigu Pokoju orlików).

Teraz młody Norweg dostał szansę zaprezentowania się w wyścigach najwyższego szczebla:

Już nie mogę się doczekać dołączenia do Dimension Data. Jestem ogromnie wdzięczny za daną mi szansę. W przyszłym sezonie chcę dalej rozwijać swoje umiejętności i zrobić wszystko co w mojej mocy, aby pomóc drużynie.

Bardzo się cieszę, że będę mógł jeździć razem z moim wielkim idolem – Edvaldem Boassonem Hagenem. Późno zacząłem karierę kolarza, ponieważ wcześniej chciałem zostać zawodowym piłkarzem. Jednak to już za mną, a teraz chcę się skupić tylko i wyłącznie na kolarstwie.

Dyrektor sportowy Dimension Data Gino Van Oudenhove liczy na rozwój młodego Norwega:

Obserwowaliśmy Rasmusa od jakiegoś czasu i wiem, że bardzo wspomoże naszą sekcję kolarzy walczących w klasykach. Mam nadzieję, że w naszej ekipie jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments